Pożyczki bez BIK

dodano: 15-05-2018
Pożyczki bez BIK

Czy firmy pożyczkowe udzielają pożyczki bez BIK?

Pożyczki bez bik?


O pożyczkach online często mówi się, że na ich uzyskanie szansę ma każdy. Nie. Choć brakuje oficjalnych statystyk, szacuje się, że odrzucanych jest 30-60% wniosków, choć są firmy, które przyznają, że akceptują tylko 1 na 10 złożonych wniosków o pożyczkę. Skąd tak duże współczynniki odrzuceń? Stąd, że te pożyczki wcale nie są dla wszystkich.

Obowiązkowa weryfikacja


Od 2016 roku firmy pożyczkowe mają obowiązek weryfikacji pożyczkobiorców w bazach gospodarczych. Pod tym względem niczym nie różnią się więc od banków. W przeciwieństwie do tych ostatnich mogą jednak różnie interpretować uzyskane z BIK, BIG czy KRD informacje. Na pewno jednak nie wygląda to w ten sposób, że nagle są one zupełnie ignorowane i nie powinny być nazywane jako pożyczki bez bik. Mniej rygorystyczne firmy pożyczkowe mogą jedynie ograniczyć wysokość pożyczki, natomiast tam, gdzie weryfikacja jest ostrzejsza, najczęściej znalezienie negatywnego wpisu w bazach będzie skutkowało odrzuceniem wniosku.

Pożyczki bez BIK mogą istnieć


Generalnie pożyczki, które można zaciągnąć w firmach pożyczkowych, podlegają regulacjom charakterystycznym dla kredytu konsumenckiego. Takie wymogi nie obejmują już pożyczek prywatnych i społecznościowych. W zasadzie tylko one nie muszą być wypłacane po weryfikacji w bazach danych. Pewnym sposobem na ominięcie problemu jest sprawdzenie, z jakich baz korzysta dana firma pożyczkowa. KRD jest systemem unikalnym, ale Biura Informacji Gospodarczej i BIK działają niezależnie, co oznacza, że zwykle jest się dopisanym tylko do listy w jednym z nich. Gdyby więc pożyczkodawca sprawdzał listę z innego biura... No właśnie - wtedy pożyczka nie byłaby pożyczką bez BIK, ale efekt byłby ten sam.

UOKiK ma uwagi


Fakt, że firmy pożyczkowe chętnie reklamują się, jako udzielające pożyczek bez bik, zabezpieczeń i weryfikacji, zwrócił uwagę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Nałożonych zostało nawet kilkadziesiąt kar za wprowadzanie klienta w błąd podobnymi stwierdzeniami. Nie tylko zresztą tego typu działania nie spodobały się urzędowi, ale faktem jest, że właśnie o informacje najczęściej toczą się procesy.Swoje uwagi zgłasza także regularnie KNF (Komisja Nadzoru Finansowego), choć tutaj ma to już automatycznie formę doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Najwięcej uwag mają oczywiście sami pożyczkobiorcy, którzy mieli wątpliwe szczęście zetknięcia się z nieuczciwymi pożyczkodawcami.

Dlaczego nie chcesz pożyczki bez BIK i KRD?


Paradoksalnie to, że nie udziela się prawie pożyczek bez BIK, jest bardzo korzystne dla konsumenta. Owszem, byłaby to szansa na dodatkowe pieniądze dla osób bardzo mocno zadłużonych, ale akurat ta grupa to osoby, które zdecydowanie nie mogą już zaciągać kolejnych zobowiązań. Takie pożyczki byłyby też jeszcze droższe niż te, z których można skorzystać obecnie, bo firmy musiałyby sfinansować całe ponoszone ryzyko. Jeśli chodzi o osoby zadłużone, to powinny one szukać innego rozwiązania swoich problemów, a przy okazji na weryfikacji w BIK korzystają także ci klienci parabanków, których zdolność kredytowa jest w jak najlepszym porządku.
Musisz to zobaczyć: Pożyczki bez BIK
[powrót]
Pożyczki pozabankowe online dla każdego

Pożyczka Pozabankowa Online dla każdego

Pożyczki na dowód nawet bez zaświadczeń i weryfikacji telefonicznej

  • Czy można dostać pożyczkę gotówkową bez sprawdzania i weryfikacji baz danych?
  • Czy gotówkowe pożyczki pozabankowe można otrzymać od ręki, bez zaświadczeń przez internet online, posiadając tylko dowód osobisty?
  • Czy pożyczka gotówkowa może być tania i szybka?
  • Czym różni się pożyczka na raty, długoterminowa od chwilówki?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć bezpośrednio w opisach ofert, które we współpracy z nami przygotowały firmy pożyczkowe.

3 sposoby na darmowe, osobiste, oszczędnościowe konta bankowe przez internet online.

Posiadanie konta to nie tylko wygoda, ale coraz częściej konieczność. Czy Ty masz już konto bankowe? Jeżeli nie masz konta w banku, najwyższy czas je otworzyć. Założenie konta w banku może wiązać się z kosztami stałymi lub zmiennymi. Kredytolog rekomenduje rachunki bankowe które można otworzyć za darmo, a ich utrzymanie nic nie kosztuje, niezależnie od tego czy wykonywane są transakcje. Takie konta bankowe nazywane są potocznie darmowymi. We współpracy z najlepszymi bankami Kredytolog przygotował ofertę rachunków bankowych w kategoriach: osobiste konta oszczędnościowe, konta bankowe dla firm i konta dla młodzieży. Każde z tych kont można otworzyć przez internet online potwierdzając swoją toższamość na trzy sposoby: dokonując przelew symbolicznej kwoty z innego swojego rachunku, podpisując umowę przy kurierze, który bezpłatnie dostrczy umowę rachunku lub decydując się na wizytę w banku. Najpopularniejszą i najwygodniejszą metodą jest oczywiście podpisanie umowy w obecności kuriera i ten sposób polecamy.

Kredyt gotówkowy online | Kredytolog.com

Kredyty Gotówkowe Online

Każdy by chciał, żeby kredyt gotówkowy był łatwo dostępny, tani i szybki. Mogą na to liczyć głównie osoby które nie mają negatywnych wpisów w bazach danych z dłużnikami. Banki obligatoryjnie sprawdzają BIK (Biuro Informacji Kredytowj). Osoby bez złego biku mogąoferują liczyć na kredyt nawet bez zaświadczeń na dowód osobisty. Czasami wystarczy PIT lub oświadczenie o dochodach, którego w większości przypadków banki nie sprawdzają i nie weryfikują u pracodawcy. Kredytolog ma na stronie tanie kredyty gotówkowe nawet dla osób bez histori kredytowej.

Kredyt online na dowód nawet bez zaświadczeń

Jeśli brakne Tobie kasy na mieszkanie, auto, wczasy... my Twój problem rozwiążemy, tani kredyt Ci znajdziemy!

Przyznanie kredytu uzalżnione jest od oceny zdolności kredytowej

Filtrowanie firm pożyczkowych

Czy wiesz, że wśród pożyczek są oferty bezpośrednich pożyczkodawców i posredników z nimi współptacujących? Kredytolog podpowie Ci który pożyczkodawca współpracuje z jakimi markami. Pomożemy Ci odrzucić pożyczkodawcę, który odmówił Ci pożyczki oraz pośredników z nim współpracujących. Zminimalizuj ryzyko, że wniosek Twój za pośrednictwem innej marki trafi do tego samego pożyczkodawcy.

Jako pierwsi w styczniu 2020 roku udostępniliśmy filtrowanie firm pożyczkowych i pośredników.

Kredyt online na samochód nowy i używany

Kredyt na samochód

Samochód kupowany na kredyt stanowi dla banku zabezpieczenie spłaty kredytu, który został przyznany na zakup auta. Większość banków wymaga potwierdzenia zakupu samochodu, a w niektórych przypadkach kredyt na samochód przelewany jest bezpośrednio na konto zbywcy pojazdu. Kredyt samochodowy może być przyznany na zakup nowego lub używanego auta. Już teraz podejmij decyzję o zakupie samochodu na raty i spłacaj go nawet przez 72 miesiące w lekkich, niskich ratach. Jeżeli posiadasz dowód osobisty, email i telefon, wstępną decyzję kredytową otrzymasz online po wysłaniu wniosku przez internet.

Pożyczka Giro z wypłatą na poczcie

Jeżeli z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz otrzymać przelewu na swoje konto w banku, można gotówkę odebrać na poczcie. Pokażemy Ci które firmy pożyczkowe mają taką metodę wypłaty pożyczki.

Na dolegliwości finansowe Kredytolog.com

Gdy w portfelu forsy mało, a coś kupić by się chciało, my Twój proble rozwiążemy i pożyczkę Ci znajdzemy!

Udzielenie pożyczki zależne jest od oceny zdolności kredytowej

Na mocy zapisów zawartych w artykułach 14, 16 oraz 17 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530), każdy Pożyczkodawca ma prawo przekazać dane Pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej, co może wpłynąć na zdolność kredytową Pożyczkobiorcy.

Kredytolog udostępnia oferty pożyczek, kredytów i innych usług z sektora finansowego nie będąc pożyczkodawcą. Przedstawione opisy nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Zastosowanie mają regulaminy dostępne na stronach internetowych do których Kredytolog przekierowuje.