Konta bankowe

dodano: 13-02-2018

Które konto w banku jest lepsze - darmowe, czy nie?

Wybierając konto osobiste, trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników: czy jest darmowe, ile kosztuje karta, jakie produkty dodatkowe można dołączyć do swojej umowy, jaki bonus można w danym banku zgarnąć i za co, a także jakie formy płatności można dzięki danemu bankowi realizować.

Karta płatnicza? To nie takie proste


Każda karta debetowa pozwala na dokonywanie klasycznych transakcji stykowych. Większość banków standardowo dziś wydaje karty bezstykowe (zwane zbliżeniowymi). Tę zbliżeniowość można opcjonalnie wyłączyć (przynajmniej w większości banków), ale dla wielu osób jest to ważny atut. Dzięki kartom bezstykowym można płacić za rachunki do wysokości 50 złotych bez podawania PIN-u.

Płatności w internecie to druga funkcja, z której można korzystać prawie na każdej karcie. Zwykłe bowiem karty mają funkcję kart wirtualnych i są chronione kodem CVV2 umieszczonym na odwrocie, co umożliwia przeprowadzenie transakcji na odległość. Warto dodać, że tego typu karty są jedynymi, które można wykorzystać do płatności przez automatyczne infolinie: to rzadko stosowane rozwiązanie, ale niektórym użytkownikom może się przydać.

Naklejki zbliżeniowe w założeniu miały wyprzeć pełnowymiarowe karty, ale dziś są raczej gadżetem. Są jednak ludzie, dla których zbliżaki są najlepszym środkiem płatniczym. Te karty pozwalają wyłącznie na transakcje bezstykowe, aczkolwiek również te, które są zabezpieczone PIN-em. Dziś raczej zamiast takich kart, używa się telefonów z funkcjami NFC.

No właśnie: płatności mobilne mają dziś coraz większe znaczenie. NFC wymaga specjalnego telefonu i konta, które pozwoli na stworzenie kanału płatności. Inaczej działa BLIK, czyli usługa programowa, a nie sprzętowa. Dzięki tej technologii można wystawić "czek", który wykorzystuje się do płacenia bez kart i bez pinów. Problem polega na tym, że z tej metody korzystać można tylko w wybranych bankach.

Jeszcze mniej banków wdrożyło AndroidPay, czyli metodę płatności stworzoną przez Google z myślą o wygodnych płatnościach telefonami. Zapewnia ona wysokie bezpieczeństwo danych i szybkość działania, ale nadal jest mało rozpowszechniona.

Proteza funkcji dodatkowych


Karty płatnicze wielu banków można podpiąć do elektronicznych portfeli stworzonych przez wystawców kart. To dość szeroki temat i raczej odbiega od problematyki samych kont, natomiast warto pamiętać, że nawet jeśli konto w standardzie nie pozwala na dobór zaawansowanej karty ani nowoczesnych metod płatniczych, to istnieją jeszcze "furtki", dzięki którym nie zostaje się w tyle. Oczywiście tutaj też z zastrzeżeniem, że dany bank nie musi uczestniczyć w tego rodzaju programach: niektóre banki są na tyle konserwatywne, że oferują tylko konto z przelewami, a zbliżeniowa karta jest wręcz ekstrawagancją, ale na specjalne życzenie klienta się taką wydaje.

Co zaś tyczy się samego konta, to warto zerknąć, czy konkretny bank bierze udział w sieci przelewów błyskawicznych, a jeśli tak, to ile kosztuje natychmiastowe wysłanie przelewu bez zewnętrznego pośrednika, a tylko w ramach systemu banku i Krajowej Izby Rozliczeniowej.
Musisz to zobaczyć: Konta bankowe
[powrót]
Pożyczki pozabankowe online dla każdego

Pożyczka Pozabankowa Online dla każdego

Pożyczki na dowód nawet bez zaświadczeń i weryfikacji telefonicznej

  • Czy można dostać pożyczkę gotówkową bez sprawdzania i weryfikacji baz danych?
  • Czy gotówkowe pożyczki pozabankowe można otrzymać od ręki, bez zaświadczeń przez internet online, posiadając tylko dowód osobisty?
  • Czy pożyczka gotówkowa może być tania i szybka?
  • Czym różni się pożyczka na raty, długoterminowa od chwilówki?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć bezpośrednio w opisach ofert, które we współpracy z nami przygotowały firmy pożyczkowe.

3 sposoby na darmowe, osobiste, oszczędnościowe konta bankowe przez internet online.

Posiadanie konta to nie tylko wygoda, ale coraz częściej konieczność. Czy Ty masz już konto bankowe? Jeżeli nie masz konta w banku, najwyższy czas je otworzyć. Założenie konta w banku może wiązać się z kosztami stałymi lub zmiennymi. Kredytolog rekomenduje rachunki bankowe które można otworzyć za darmo, a ich utrzymanie nic nie kosztuje, niezależnie od tego czy wykonywane są transakcje. Takie konta bankowe nazywane są potocznie darmowymi. We współpracy z najlepszymi bankami Kredytolog przygotował ofertę rachunków bankowych w kategoriach: osobiste konta oszczędnościowe, konta bankowe dla firm i konta dla młodzieży. Każde z tych kont można otworzyć przez internet online potwierdzając swoją toższamość na trzy sposoby: dokonując przelew symbolicznej kwoty z innego swojego rachunku, podpisując umowę przy kurierze, który bezpłatnie dostrczy umowę rachunku lub decydując się na wizytę w banku. Najpopularniejszą i najwygodniejszą metodą jest oczywiście podpisanie umowy w obecności kuriera i ten sposób polecamy.

Kredyt gotówkowy online | Kredytolog.com

Kredyty Gotówkowe Online

Każdy by chciał, żeby kredyt gotówkowy był łatwo dostępny, tani i szybki. Mogą na to liczyć głównie osoby które nie mają negatywnych wpisów w bazach danych z dłużnikami. Banki obligatoryjnie sprawdzają BIK (Biuro Informacji Kredytowj). Osoby bez złego biku mogąoferują liczyć na kredyt nawet bez zaświadczeń na dowód osobisty. Czasami wystarczy PIT lub oświadczenie o dochodach, którego w większości przypadków banki nie sprawdzają i nie weryfikują u pracodawcy. Kredytolog ma na stronie tanie kredyty gotówkowe nawet dla osób bez histori kredytowej.

Kredyt online na dowód nawet bez zaświadczeń

Jeśli brakne Tobie kasy na mieszkanie, auto, wczasy... my Twój problem rozwiążemy, tani kredyt Ci znajdziemy!

Przyznanie kredytu uzalżnione jest od oceny zdolności kredytowej

Filtrowanie firm pożyczkowych

Czy wiesz, że wśród pożyczek są oferty bezpośrednich pożyczkodawców i posredników z nimi współptacujących? Kredytolog podpowie Ci który pożyczkodawca współpracuje z jakimi markami. Pomożemy Ci odrzucić pożyczkodawcę, który odmówił Ci pożyczki oraz pośredników z nim współpracujących. Zminimalizuj ryzyko, że wniosek Twój za pośrednictwem innej marki trafi do tego samego pożyczkodawcy.

Jako pierwsi w styczniu 2020 roku udostępniliśmy filtrowanie firm pożyczkowych i pośredników.

Kredyt online na samochód nowy i używany

Kredyt na samochód

Samochód kupowany na kredyt stanowi dla banku zabezpieczenie spłaty kredytu, który został przyznany na zakup auta. Większość banków wymaga potwierdzenia zakupu samochodu, a w niektórych przypadkach kredyt na samochód przelewany jest bezpośrednio na konto zbywcy pojazdu. Kredyt samochodowy może być przyznany na zakup nowego lub używanego auta. Już teraz podejmij decyzję o zakupie samochodu na raty i spłacaj go nawet przez 72 miesiące w lekkich, niskich ratach. Jeżeli posiadasz dowód osobisty, email i telefon, wstępną decyzję kredytową otrzymasz online po wysłaniu wniosku przez internet.

Pożyczka Giro z wypłatą na poczcie

Jeżeli z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz otrzymać przelewu na swoje konto w banku, można gotówkę odebrać na poczcie. Pokażemy Ci które firmy pożyczkowe mają taką metodę wypłaty pożyczki.

Na dolegliwości finansowe Kredytolog.com

Gdy w portfelu forsy mało, a coś kupić by się chciało, my Twój proble rozwiążemy i pożyczkę Ci znajdzemy!

Udzielenie pożyczki zależne jest od oceny zdolności kredytowej

Na mocy zapisów zawartych w artykułach 14, 16 oraz 17 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530), każdy Pożyczkodawca ma prawo przekazać dane Pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej, co może wpłynąć na zdolność kredytową Pożyczkobiorcy.

Kredytolog udostępnia oferty pożyczek, kredytów i innych usług z sektora finansowego nie będąc pożyczkodawcą. Przedstawione opisy nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Zastosowanie mają regulaminy dostępne na stronach internetowych do których Kredytolog przekierowuje.