Przenoszenie konta do innego banku

dodano: 16-03-2018

Czy warto przenosić konto?

Przenoszenie kont bankowych dziś jest nieco mniej popularne, niż było kilka lat temu. Ogólna zasada tego procesu pozostaje jednak niezmieniona. Warto wiedzieć, jak działa takie przeniesienie i w jakich sytuacjach opłaca się z tej możliwości skorzystać.

Przeniesienie konta? Nie do końca


Mówienie o przeniesieniu rachunku jest nieco nieścisłe, ponieważ numer rachunku się przy tym zmieni. To, co można faktycznie przenieść, to na przykład lista zleceń stałych, stała lista odbiorców (choć nie w każdym banku) albo zmiana polecenia zapłaty, aczkolwiek w tym przypadku proces niewiele różni się od zdefiniowania nowego polecenia. Nowy rachunek bankowy, prowadzony przez nowy bank, będzie działał pod własnym innym numerem, więc mówienie o przeniesieniu rachunku jest mocno nieścisłe. Nie jest to jednak ruch pozbawiony sensu.

Jak działa przeniesienie rachunku bankowego?


Wniosek o przeniesienie konta składa się łącznie z wnioskiem o otwarcie rachunku. Nowy bank zaimportuje odpowiednie dane od poprzedniego i uruchomi je w swoim systemie. Stare konto nie musi jednak zostać automatycznie zamknięte i warto co do tej kwestii upewnić się na infolinii. Saldo konta jest niezależne, podobnie jak ustawienia dotyczące np. powiadomień, czy opcji dodatkowych. Sama usługa przeniesienia jest bezpłatna i generalnie nie wpływa na czas rozpatrzenia wniosku o otwarcie rachunku bankowego.

Kiedy przenieść rachunek bankowy?


Oto kilka sytuacji, o które dość często pytacie u Kredytologa. Odpowiemy, czy warto w nich przenosić rachunek bankowy.

- Zmiana pracy. Jeśli nowy pracodawca ma konto w innym banku, a chcesz jak najszybciej otrzymywać wypłatę, to można to załatwić przelewem wewnętrznym. W tym celu trzeba założyć nowe konto bankowe. Czy trzeba stare konto zamykać lub przenosić? Nie. Możesz korzystać z kilku kont, a wniosek o przeniesienie rachunku należy złożyć tylko, jeśli masz absolutną pewność, że poprzedni rachunek bankowy już nie będzie potrzebny.

- Lepsza oferta w nowym banku. Tu wszystko zależy, co obejmuje promocja. W większości przypadków przenoszenie rachunku nie będzie ani szczególnie opłacalne, ani tym bardziej konieczne. Wystarczy zasilić nowe konto przelewem, żeby spełnić warunki dotyczące np. ilości przelewów czy wartości transakcji kartowych. Przenoszenie konta jest tylko opcją.

- Próba uporządkowania finansów. Pytacie, czy przeniesienie rachunku uprości zarządzanie pieniędzmi. Niekoniecznie, ponieważ taki "przeniesiony" rachunek zmieni tylko nazwę banku. Nie da się w taki sposób zintegrować większej ilości kont, a i zobowiązania generalnie się po przenosinach nie zmieniają. Jeśli jednak nowy bank oferuje lepsze narzędzia do zarządzania pieniędzmi, to może warto zrezygnować ze starego rachunku bankowego.

Nie bój się przenosin konta bankowego


To normalne, że po zakończeniu promocji warunki korzystania z kont się zmieniają. Jeśli są dla ciebie niekorzystne, możesz bezpłatnie i bez żadnych wyjaśnień przenieść konto. Banki mają obowiązek zrealizować taki wniosek w miarę możliwości technicznych i nie mają prawa zmuszać cię do uzasadniania takiej czy innej decyzji.
Musisz to zobaczyć: konta bankowe
[powrót]
Pożyczki pozabankowe online dla każdego

Pożyczka Pozabankowa Online dla każdego

Pożyczki na dowód nawet bez zaświadczeń i weryfikacji telefonicznej

  • Czy można dostać pożyczkę gotówkową bez sprawdzania i weryfikacji baz danych?
  • Czy gotówkowe pożyczki pozabankowe można otrzymać od ręki, bez zaświadczeń przez internet online, posiadając tylko dowód osobisty?
  • Czy pożyczka gotówkowa może być tania i szybka?
  • Czym różni się pożyczka na raty, długoterminowa od chwilówki?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć bezpośrednio w opisach ofert, które we współpracy z nami przygotowały firmy pożyczkowe.

3 sposoby na darmowe, osobiste, oszczędnościowe konta bankowe przez internet online.

Posiadanie konta to nie tylko wygoda, ale coraz częściej konieczność. Czy Ty masz już konto bankowe? Jeżeli nie masz konta w banku, najwyższy czas je otworzyć. Założenie konta w banku może wiązać się z kosztami stałymi lub zmiennymi. Kredytolog rekomenduje rachunki bankowe które można otworzyć za darmo, a ich utrzymanie nic nie kosztuje, niezależnie od tego czy wykonywane są transakcje. Takie konta bankowe nazywane są potocznie darmowymi. We współpracy z najlepszymi bankami Kredytolog przygotował ofertę rachunków bankowych w kategoriach: osobiste konta oszczędnościowe, konta bankowe dla firm i konta dla młodzieży. Każde z tych kont można otworzyć przez internet online potwierdzając swoją toższamość na trzy sposoby: dokonując przelew symbolicznej kwoty z innego swojego rachunku, podpisując umowę przy kurierze, który bezpłatnie dostrczy umowę rachunku lub decydując się na wizytę w banku. Najpopularniejszą i najwygodniejszą metodą jest oczywiście podpisanie umowy w obecności kuriera i ten sposób polecamy.

Kredyt gotówkowy online | Kredytolog.com

Kredyty Gotówkowe Online

Każdy by chciał, żeby kredyt gotówkowy był łatwo dostępny, tani i szybki. Mogą na to liczyć głównie osoby które nie mają negatywnych wpisów w bazach danych z dłużnikami. Banki obligatoryjnie sprawdzają BIK (Biuro Informacji Kredytowj). Osoby bez złego biku mogąoferują liczyć na kredyt nawet bez zaświadczeń na dowód osobisty. Czasami wystarczy PIT lub oświadczenie o dochodach, którego w większości przypadków banki nie sprawdzają i nie weryfikują u pracodawcy. Kredytolog ma na stronie tanie kredyty gotówkowe nawet dla osób bez histori kredytowej.

Kredyt online na dowód nawet bez zaświadczeń

Jeśli brakne Tobie kasy na mieszkanie, auto, wczasy... my Twój problem rozwiążemy, tani kredyt Ci znajdziemy!

Przyznanie kredytu uzalżnione jest od oceny zdolności kredytowej

Filtrowanie firm pożyczkowych

Czy wiesz, że wśród pożyczek są oferty bezpośrednich pożyczkodawców i posredników z nimi współptacujących? Kredytolog podpowie Ci który pożyczkodawca współpracuje z jakimi markami. Pomożemy Ci odrzucić pożyczkodawcę, który odmówił Ci pożyczki oraz pośredników z nim współpracujących. Zminimalizuj ryzyko, że wniosek Twój za pośrednictwem innej marki trafi do tego samego pożyczkodawcy.

Jako pierwsi w styczniu 2020 roku udostępniliśmy filtrowanie firm pożyczkowych i pośredników.

Kredyt online na samochód nowy i używany

Kredyt na samochód

Samochód kupowany na kredyt stanowi dla banku zabezpieczenie spłaty kredytu, który został przyznany na zakup auta. Większość banków wymaga potwierdzenia zakupu samochodu, a w niektórych przypadkach kredyt na samochód przelewany jest bezpośrednio na konto zbywcy pojazdu. Kredyt samochodowy może być przyznany na zakup nowego lub używanego auta. Już teraz podejmij decyzję o zakupie samochodu na raty i spłacaj go nawet przez 72 miesiące w lekkich, niskich ratach. Jeżeli posiadasz dowód osobisty, email i telefon, wstępną decyzję kredytową otrzymasz online po wysłaniu wniosku przez internet.

Pożyczka Giro z wypłatą na poczcie

Jeżeli z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz otrzymać przelewu na swoje konto w banku, można gotówkę odebrać na poczcie. Pokażemy Ci które firmy pożyczkowe mają taką metodę wypłaty pożyczki.

Na dolegliwości finansowe Kredytolog.com

Gdy w portfelu forsy mało, a coś kupić by się chciało, my Twój proble rozwiążemy i pożyczkę Ci znajdzemy!

Udzielenie pożyczki zależne jest od oceny zdolności kredytowej

Na mocy zapisów zawartych w artykułach 14, 16 oraz 17 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530), każdy Pożyczkodawca ma prawo przekazać dane Pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej, co może wpłynąć na zdolność kredytową Pożyczkobiorcy.

Kredytolog udostępnia oferty pożyczek, kredytów i innych usług z sektora finansowego nie będąc pożyczkodawcą. Przedstawione opisy nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Zastosowanie mają regulaminy dostępne na stronach internetowych do których Kredytolog przekierowuje.