Ile zarabia prezes NBP Głapiński i jego współpracownicy?

dodano: 23-01-2021
Ile zarabia prezes NBP Głapiński i jego współpracownicy?

Stosunkowo niedawno na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego pojawiła się informacja o wynagrodzeniach.

Stało się tak w wyniku ubiegłorocznej afery związanej z wynagrodzeniami współpracowniczek prezesa Banku, Pana Adama Głapińskiego.

Posłowie wszystkich partii domagali się ujawnienia zarobków w banku centralnym. Prace nad ustawą ujawniającą wynagrodzenia zostały podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę i dzięki temu NBP musiał ujawnić informacje o zarobkach wraz z premiami i nagrodami z 2019 roku.

Ile zarabia się w NBP?


Dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji Pani Martyna Wojciechowska zarabia 65,000 zł miesięcznie, a szefowa gabinetu prezesa Pani Kamila Sukiennik tylko troszkę mniej.

Adam Glapiński jest prezesem Narodowego Banku Polskiego. Jego praca jest czysta, a dochody satysfakcjonujące. W 2019 roku zarobił bowiem 794,700 zł. Średnia miesięczna wychodzi więc około 66,000 zł. Rok wcześniej jego roczne wynagrodzenie wyniosło 709,600 zł.

Wzrosły również pensje zastępców. Pierwszy zastępca Pan Piotr Wiesiołek, którego kadencja zakończyła się na początku marca 2020 roku zarobił w 2019 roku 715,000 zł. Daje to około 60,000 zł miesiąc w miesiąc. Jego wynagrodzenie wzrosło w stosunku do 2018 roku o 113,000 złotych. W 2020 roku zarobionego Wiesiołka zastąpiła Pani Marta Kightley. Jej też przecież należy się nachapać trochę kasy.

Drugi zastępca prezesa Głapińskiego, Pani Anna Trzecińska w 2019 roku wzbogaciła się o 663,000 zł, a rok wcześniej o 609,000 złotych.

W ujawnionym przez NBP zestawieniu płac nie ma szczegółowych danych dotyczących współpracowniczek prezesa Narodowego Banku Polskiego, Pani Martyny Wojciechowskiej i Kamili Sukiennik. Wszyscy dyrektorzy departamentów łącznie zarobili w ub. roku 12,1 mln zł.

Żyć nie umierać i tapłać się w luksusie


Skąd biorą się tak duże kwoty jakie otrzymuje Pan prezes Narodowego Banku Polskiego? Pensja prezesa NBP ustawowo wynosi 33,700 zł, ale Pan Glapiński otrzymywał co kwartał nagrody i premie za swoją ciężką pracę. Jego wynagrodzenie za kwiecień 2019 roku wyniosło 135,100 zł. W sierpniu otrzymał 101,300 zł. W listopadzie za miesiąc swojej pracy otrzymał 168,900 zł.

Prezes NBP sugerował obniżenie pensji w związku z epidemią.


Dnia 17 marca prezes NBP Głapiński doradzał, by w związku z epidemią koronawirusa pracodawcy rozważyli "czasowe obniżenie pensji" pracownikom.

Ciekawe czy prezes miał także na myśli siebie i współpracowników mówiąc o obniżeniu wynagrodzenia? Mówił, że radykalnym, ale skutecznym rozwiązaniem byłaby w uzasadnionych przypadkach możliwość obniżenia wynagrodzenia (nie niżej niż płaca minimalna) na określony okres, przy obowiązku późniejszego wyrównania.

Czym będzie jeździł Pan prezes NBP?


W połowie marca NBP ogłosił przetarg na wynajem 38 samochodów osobowych. Pomimo, że z zakupu służbowych samochodów wycofała się Kancelaria Premiera. Ze specyfikacji zamówienia, możemy dowiedzieć się, że prezes NBP będzie korzystał z Mercedesa GLS wartego ponad 400,000 złotych, którego koszt miesięcznego utrzymania możemy sobie tylko wyobrazić. Kto za to wszystko płaci? Dopowiedzcie sobie sami.

Jeżeli nie pracujesz w NBP i potrzebujesz pieniędzy, mogę Ci tylko polecić kredyt gotówkowy.
Musisz to zobaczyć: Kredyty gotówkowe online
[powrót]
Pożyczki pozabankowe online dla każdego

Pożyczka Pozabankowa Online dla każdego

Pożyczki na dowód nawet bez zaświadczeń i weryfikacji telefonicznej

  • Czy można dostać pożyczkę gotówkową bez sprawdzania i weryfikacji baz danych?
  • Czy gotówkowe pożyczki pozabankowe można otrzymać od ręki, bez zaświadczeń przez internet online, posiadając tylko dowód osobisty?
  • Czy pożyczka gotówkowa może być tania i szybka?
  • Czym różni się pożyczka na raty, długoterminowa od chwilówki?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć bezpośrednio w opisach ofert, które we współpracy z nami przygotowały firmy pożyczkowe.

3 sposoby na darmowe, osobiste, oszczędnościowe konta bankowe przez internet online.

Posiadanie konta to nie tylko wygoda, ale coraz częściej konieczność. Czy Ty masz już konto bankowe? Jeżeli nie masz konta w banku, najwyższy czas je otworzyć. Założenie konta w banku może wiązać się z kosztami stałymi lub zmiennymi. Kredytolog rekomenduje rachunki bankowe które można otworzyć za darmo, a ich utrzymanie nic nie kosztuje, niezależnie od tego czy wykonywane są transakcje. Takie konta bankowe nazywane są potocznie darmowymi. We współpracy z najlepszymi bankami Kredytolog przygotował ofertę rachunków bankowych w kategoriach: osobiste konta oszczędnościowe, konta bankowe dla firm i konta dla młodzieży. Każde z tych kont można otworzyć przez internet online potwierdzając swoją toższamość na trzy sposoby: dokonując przelew symbolicznej kwoty z innego swojego rachunku, podpisując umowę przy kurierze, który bezpłatnie dostrczy umowę rachunku lub decydując się na wizytę w banku. Najpopularniejszą i najwygodniejszą metodą jest oczywiście podpisanie umowy w obecności kuriera i ten sposób polecamy.

Kredyt gotówkowy online | Kredytolog.com

Kredyty Gotówkowe Online

Każdy by chciał, żeby kredyt gotówkowy był łatwo dostępny, tani i szybki. Mogą na to liczyć głównie osoby które nie mają negatywnych wpisów w bazach danych z dłużnikami. Banki obligatoryjnie sprawdzają BIK (Biuro Informacji Kredytowj). Osoby bez złego biku mogąoferują liczyć na kredyt nawet bez zaświadczeń na dowód osobisty. Czasami wystarczy PIT lub oświadczenie o dochodach, którego w większości przypadków banki nie sprawdzają i nie weryfikują u pracodawcy. Kredytolog ma na stronie tanie kredyty gotówkowe nawet dla osób bez histori kredytowej.

Kredyt online na dowód nawet bez zaświadczeń

Jeśli brakne Tobie kasy na mieszkanie, auto, wczasy... my Twój problem rozwiążemy, tani kredyt Ci znajdziemy!

Przyznanie kredytu uzalżnione jest od oceny zdolności kredytowej

Filtrowanie firm pożyczkowych

Czy wiesz, że wśród pożyczek są oferty bezpośrednich pożyczkodawców i posredników z nimi współptacujących? Kredytolog podpowie Ci który pożyczkodawca współpracuje z jakimi markami. Pomożemy Ci odrzucić pożyczkodawcę, który odmówił Ci pożyczki oraz pośredników z nim współpracujących. Zminimalizuj ryzyko, że wniosek Twój za pośrednictwem innej marki trafi do tego samego pożyczkodawcy.

Jako pierwsi w styczniu 2020 roku udostępniliśmy filtrowanie firm pożyczkowych i pośredników.

Kredyt online na samochód nowy i używany

Kredyt na samochód

Samochód kupowany na kredyt stanowi dla banku zabezpieczenie spłaty kredytu, który został przyznany na zakup auta. Większość banków wymaga potwierdzenia zakupu samochodu, a w niektórych przypadkach kredyt na samochód przelewany jest bezpośrednio na konto zbywcy pojazdu. Kredyt samochodowy może być przyznany na zakup nowego lub używanego auta. Już teraz podejmij decyzję o zakupie samochodu na raty i spłacaj go nawet przez 72 miesiące w lekkich, niskich ratach. Jeżeli posiadasz dowód osobisty, email i telefon, wstępną decyzję kredytową otrzymasz online po wysłaniu wniosku przez internet.

Pożyczka Giro z wypłatą na poczcie

Jeżeli z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz otrzymać przelewu na swoje konto w banku, można gotówkę odebrać na poczcie. Pokażemy Ci które firmy pożyczkowe mają taką metodę wypłaty pożyczki.

Na dolegliwości finansowe Kredytolog.com

Gdy w portfelu forsy mało, a coś kupić by się chciało, my Twój proble rozwiążemy i pożyczkę Ci znajdzemy!

Udzielenie pożyczki zależne jest od oceny zdolności kredytowej

Na mocy zapisów zawartych w artykułach 14, 16 oraz 17 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530), każdy Pożyczkodawca ma prawo przekazać dane Pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej, co może wpłynąć na zdolność kredytową Pożyczkobiorcy.

Kredytolog udostępnia oferty pożyczek, kredytów i innych usług z sektora finansowego nie będąc pożyczkodawcą. Przedstawione opisy nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Zastosowanie mają regulaminy dostępne na stronach internetowych do których Kredytolog przekierowuje.