Konta bankowe

dodano: 08-02-2018

Ile kosztują darmowe konta bankowe?

Kredytolog specjalnie dla ciebie sprawdza, ile naprawdę kosztują darmowe konta. Część z nich może być sporo droższa od płatnych wariantów, warto więc wiedzieć, na co patrzeć, żeby nie wpaść w pułapkę marketingowego bełkotu.

Obowiązkowe darmowe konta


Od jakiegoś czasu obowiązują przepisy, na mocy których banki mają obowiązek wprowadzenia do swoich ofert darmowych ROR-ów. Większość banków dostosowała się do tej regulacji, ale ponieważ brakuje przepisów wykonawczych, to za niedopełnienie tego obowiązku nie ponosi się żadnych konsekwencji i parę banków oświadczyło wprost, że ze względu an swoją bezkarność, nie zamierzają takich kont przygotowywać. Zresztą… Nie są to wcale "najgorsze" banki. Te "lepsze" bowiem mają konta darmowe, ale na przykład z płatną kartą albo przelewami internetowymi po złotówce. Takie "darmo" może być dość drogie.

Ukryte opłaty


Jeśli konto jest darmowe, za otwarcie i prowadzenie nie płaci się nic, to warto przyjrzeć się obowiązkowym lub przynajmniej popularnym usługom i produktom dodatkowym. Oto kilka najczęstszych możliwości: płatna jest karta bankomatowa. Jest to zwykle opłata bezwarunkowa, ale coraz więcej banków decyduje się na wprowadzenie złożonych warunków, np. konieczność wydania co najmniej 300 złotych w co najmniej 5 transakcjach miesięcznie. Generalnie nadal podstawowa funkcjonalność jest, ale tak bardzo ograniczona, że aż się nie chce korzystać z konta; płatne są przelewy. To, że opłata jest pobierana za przelewy w okienku, to norma, nawet zlecane przez infolinię automatyczną mogą nie być darmowe, ale płacenie za przelewy internetowe zwykle się w ogóle nie opłaca. Mało tego, jest bank, który przelewy ma darmowe zawsze, ale trzeba zapłacić za SMS-a z kodem autoryzacyjnym; niektóre konta są bezpłatne warunkowo, a więc na przykład wtedy, kiedy na rachunek wpływa co najmniej 3 tysiące złotych miesięcznie, wynagrodzenie albo kiedy obrót wynosi np 4 tysiące i tak dalej, i tak dalej. Trudno tu mówić o darmowym rachunku - dla wielu osób będzie on wręcz bardzo drogi.

Naprawdę darmowe oferty


Są na polskim rynku odstępne oferty naprawdę darmowych kont. Problem polega na tym, że ich atrakcyjność jest raczej niewielka: dostęp przez nieintuicyjny system bankowości elektronicznej, brak karty debetowej, brak możliwości zlecenia założenia lokaty i inne utrudnienia sprawiają, że chętnych do zakładania takich kont nie ma wielu. Znacznie lepiej wypadają pod tym względem uczciwie skonstruowane płatności warunkowe, a więc o jasnej i przewidywalnej wysokości i łatwych do zrozumienia warunkach. Takich ofert obecnie jest jednak tylko kilka. Mało tego - gros przypadków nie daje żadnej gwarancji, że to, co dziś jest darmowe, będzie bezpłatne również jutro. Trzeba zatem bardzo wnikliwie przeglądać regulaminy, bo może się okazać - i często tak właśnie jest - że najtańsza oferta wcale nie opłaca się najbardziej. W sumie to żadne zaskoczenie - już przy wprowadzaniu przepisów zmuszających banki do posiadania w ofertach darmowych rachunków, było wiadomo, że opłata nie zniknie, tylko zostanie przeniesiona na jakiś inny produkt.
Musisz to zobaczyć: Darmowe konta w banku
[powrót]
Pożyczki pozabankowe online dla każdego

Pożyczka Pozabankowa Online dla każdego

Pożyczki na dowód nawet bez zaświadczeń i weryfikacji telefonicznej

  • Czy można dostać pożyczkę gotówkową bez sprawdzania i weryfikacji baz danych?
  • Czy gotówkowe pożyczki pozabankowe można otrzymać od ręki, bez zaświadczeń przez internet online, posiadając tylko dowód osobisty?
  • Czy pożyczka gotówkowa może być tania i szybka?
  • Czym różni się pożyczka na raty, długoterminowa od chwilówki?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć bezpośrednio w opisach ofert, które we współpracy z nami przygotowały firmy pożyczkowe.

3 sposoby na darmowe, osobiste, oszczędnościowe konta bankowe przez internet online.

Posiadanie konta to nie tylko wygoda, ale coraz częściej konieczność. Czy Ty masz już konto bankowe? Jeżeli nie masz konta w banku, najwyższy czas je otworzyć. Założenie konta w banku może wiązać się z kosztami stałymi lub zmiennymi. Kredytolog rekomenduje rachunki bankowe które można otworzyć za darmo, a ich utrzymanie nic nie kosztuje, niezależnie od tego czy wykonywane są transakcje. Takie konta bankowe nazywane są potocznie darmowymi. We współpracy z najlepszymi bankami Kredytolog przygotował ofertę rachunków bankowych w kategoriach: osobiste konta oszczędnościowe, konta bankowe dla firm i konta dla młodzieży. Każde z tych kont można otworzyć przez internet online potwierdzając swoją toższamość na trzy sposoby: dokonując przelew symbolicznej kwoty z innego swojego rachunku, podpisując umowę przy kurierze, który bezpłatnie dostrczy umowę rachunku lub decydując się na wizytę w banku. Najpopularniejszą i najwygodniejszą metodą jest oczywiście podpisanie umowy w obecności kuriera i ten sposób polecamy.

Kredyt gotówkowy online | Kredytolog.com

Kredyty Gotówkowe Online

Każdy by chciał, żeby kredyt gotówkowy był łatwo dostępny, tani i szybki. Mogą na to liczyć głównie osoby które nie mają negatywnych wpisów w bazach danych z dłużnikami. Banki obligatoryjnie sprawdzają BIK (Biuro Informacji Kredytowj). Osoby bez złego biku mogąoferują liczyć na kredyt nawet bez zaświadczeń na dowód osobisty. Czasami wystarczy PIT lub oświadczenie o dochodach, którego w większości przypadków banki nie sprawdzają i nie weryfikują u pracodawcy. Kredytolog ma na stronie tanie kredyty gotówkowe nawet dla osób bez histori kredytowej.

Kredyt online na dowód nawet bez zaświadczeń

Jeśli brakne Tobie kasy na mieszkanie, auto, wczasy... my Twój problem rozwiążemy, tani kredyt Ci znajdziemy!

Przyznanie kredytu uzalżnione jest od oceny zdolności kredytowej

Filtrowanie firm pożyczkowych

Czy wiesz, że wśród pożyczek są oferty bezpośrednich pożyczkodawców i posredników z nimi współptacujących? Kredytolog podpowie Ci który pożyczkodawca współpracuje z jakimi markami. Pomożemy Ci odrzucić pożyczkodawcę, który odmówił Ci pożyczki oraz pośredników z nim współpracujących. Zminimalizuj ryzyko, że wniosek Twój za pośrednictwem innej marki trafi do tego samego pożyczkodawcy.

Jako pierwsi w styczniu 2020 roku udostępniliśmy filtrowanie firm pożyczkowych i pośredników.

Kredyt online na samochód nowy i używany

Kredyt na samochód

Samochód kupowany na kredyt stanowi dla banku zabezpieczenie spłaty kredytu, który został przyznany na zakup auta. Większość banków wymaga potwierdzenia zakupu samochodu, a w niektórych przypadkach kredyt na samochód przelewany jest bezpośrednio na konto zbywcy pojazdu. Kredyt samochodowy może być przyznany na zakup nowego lub używanego auta. Już teraz podejmij decyzję o zakupie samochodu na raty i spłacaj go nawet przez 72 miesiące w lekkich, niskich ratach. Jeżeli posiadasz dowód osobisty, email i telefon, wstępną decyzję kredytową otrzymasz online po wysłaniu wniosku przez internet.

Pożyczka Giro z wypłatą na poczcie

Jeżeli z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz otrzymać przelewu na swoje konto w banku, można gotówkę odebrać na poczcie. Pokażemy Ci które firmy pożyczkowe mają taką metodę wypłaty pożyczki.

Na dolegliwości finansowe Kredytolog.com

Gdy w portfelu forsy mało, a coś kupić by się chciało, my Twój proble rozwiążemy i pożyczkę Ci znajdzemy!

Udzielenie pożyczki zależne jest od oceny zdolności kredytowej

Na mocy zapisów zawartych w artykułach 14, 16 oraz 17 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530), każdy Pożyczkodawca ma prawo przekazać dane Pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej, co może wpłynąć na zdolność kredytową Pożyczkobiorcy.

Kredytolog udostępnia oferty pożyczek, kredytów i innych usług z sektora finansowego nie będąc pożyczkodawcą. Przedstawione opisy nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Zastosowanie mają regulaminy dostępne na stronach internetowych do których Kredytolog przekierowuje.