Konta bankowe

dodano: 27-06-2013

Jakie konta bankowe są najlepsze?

Zapewne najlepsze konta bankowe to takie za prowadzenie którego bank nie pobiera opłat, a jeżeli opłaty są, powinny być jak najniższe. Porównaliśmy konta bankowe oferowane przez 27 banków i wybraliśmy najlepsze. Jeżeli zastanawiasz się nad przeniesieniem konta do innego banku lub planujesz otworzyć konto bankowe, koniecznie zapoznaj się z naszym rankingiem. Na rynku kont bankowych zachodzą częste zmiany. Nie wszystkie z nich są zmianami pozytywnymi. Co mamy na myśli? ograniczenia i likwidacje ofert moneyback. Na rynku pojawiło się kilka kont osobistych bezwarunkowo bezpłatnych, są nimi: Konto Godne Polecenia Banku Zachodniego WBK, Proste Konto Osobiste Meritum Banku i Nordea Ulubione Nordea Banku Polska. Wśród kont bankowych pojawiła się nowość którą w marcu zaoferował PKO Bank Polski. Mowa o koncie IKO, całkiem nowym modelu bankowości mobilnej. Tak w skrócie przedstawia się najważniejsze zmiany kont osobistych. Ocenie podlegały konta internetowe z dostępem do bankowości elektronicznej. W rankingu kont z dostępem przez Internet, nie porównaliśmy kont osobistych oferowanych przez Banki Spółdzielcze i Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe. W zestawieniu nie były też uwzględnione konta bankowe adresowane do określonych grup klientów: dzieci, młodzieży, osób starszych itp.

Ranking kont osobistych - co i w jaki sposób poddaliśmy ocenie?

Zasady przyznawania punktów były proste i zrozumiałe. Dwa punkty przyznawaliśmy za brak opłat za prowadzenie konta. Opłata za prowadzenie konta jest podstawowym kosztem związanym z korzystaniem z rachunku. Dodatkowe dwa punkty przyznawaliśmy jeżeli konto i wydana do niego karta debetowa są darmowe bez potrzeby spełnienia dodatkowych warunków. Ocenialiśmy również możliwość dokonania przelewu błyskawicznego i brak opłat za jego wykonanie. Za każdy z tych czynników przyznawaliśmy po pół punktu. Także po pół punktu mogło konto otrzymać za możliwość skorzystania z bankowości mobilnej oraz za możliwość założenia konta w stu procentach online czyli bez potrzeby wizyty w banku co jest możliwe potwierdzając umowę przelewem z innego rachunku. Jednym punktem premiowaliśmy konto oszczędnościowe, którego oprocentowanie wynosi co najmniej 3,5% w skali roku, darmowe wypłaty z "obcego" bankomatu i brak opłat za użytkowanie karty debetowej oraz za dodatki do konta przynoszące zysk jego posiadaczowi. Są nimi programy moneyback czy programy systematycznego oszczędzania. Pół punktu przyznawaliśmy za darmowy zewnętrzny przelew internetowy, oprocentowanie konta osobistego wynoszące co najmniej 2% oraz za pozostałe dodatki do konta jakimi są programy premiowe, menedżer finansów i darmowe assistance.

Jakie konto bankowe jest najlepsze?

Na pierwszym miejscu z dorobkiem 10,5 pkt znalazło się konto oferowane przez Alior Sync. Konto osobiste oferowane przez Alior Sync, który 14 czerwca 2013 roku świętował pierwszą rocznicę obecności na rynku jest nowoczesnym kontem, którego posiadacze mogą wypłacać za darmo pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce i na całym świecie, a także korzystać z usługi moneyback, gdzie bank zwraca 5% transakcji dokonanych w sklepach do 200 zł rocznie. Należy dodać, że posiadacz tego konta nie ponosi kosztów związanych z jego użytkowaniem, w każdym miesiącu może wykonać bezpłatnie 10 przelewów błyskawicznych, a samo konto otworzyć można w 100% przez internet dokonując przelewu z rachunku w innym banku.

Jakie konto bankowe zajęło miejsce drugie i trzecie

Drugie miejsce zdobywając 10 pkt zajęło Konto z Lwem Direct ING Banku Śląskiego, a trzecie miejsce zajęło Proste Konto Osobiste Meritum Banku, któremu przyznaliśmy 9,5 pkt. Konto osobiste ING Banku Śląskiego wysoką punktację zawdzięcza swoim zaletą jakimi są: brak opłat za prowadzenie konta, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, możliwośc oszczędzania na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie wynosi 4% w skali roku. Na uwagę zasługuje też program Smart Saver, który umożliwia oszczędzanie "przy okazji".

Proste Konto Osobiste Meritum Banku zastąpiło Konto Zarabiające.

Posiadacz Prostego Konta Osobistego otrzymuje rachunek bez opłat i co najważniejsze bez konieczności spełniania dodatkowych warunków, bezpłatną kartą debetową również bez spełniania dodatkowych warunków, darmowe przelewy zewnętrzne i wypłaty ze wszystkich bankomatów w całej Polsce. Na uwagę zasługuje atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe 4,1% w skali roku i możliwość założenia atrakcyjnie oprocentowanej 4,5% w skali roku trzymiesięcznej Pierwszej Lokaty.

Tuż za podium znalazło się eKONTO z darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów.

Wspominamy o nim dlatego, że kilka dni temu mBank wprowadził nowy serwis zarówno informacyjny, jak i transakcyjny. Zwłaszcza ten ostatni, w porównaniu do tych jakie oferujątego inne banki, charakteryzuje się bardzo nowoczesnymi, można byłoby powiedzieć rewolucyjnymi rozwiązaniami.

Jakich zmian możemy się spodziewać?

Od pewnego czasu obserwujemy spadki stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Nie pozostaje to bez wpływu na konta osobiste, spadek z przychodów z tytułu odsetek banki będą chciały zrekompensować przychodami z tytułu opłat i prowizji za prowadzenie rachunku. Skutki tych działań zapewne odczujemy. Citi Handlowy zapowiada wycofanie z oferty darmowego konta CitiDirect, w Banku BGŻ wprowadzone zostaną zmiany w Koncie z Premią. Uzyskanie premii będzie uzależnione między innymi od konieczności posiadania dodatkowych produktów banku. Pozytywną zmianą na rynku kont osobistych było pojawienie się w ostatnim czasie kilku bezwarunkowo darmowych kont osobistych oraz wprowadzenie przez PKO BP nowego modelu bankowości mobilnej IKO. Było to sporym zaskoczeniem. PKO BP nie był jeszcze do niedawna oceniany jako bank nowoczesny. Należy zauważyć, że w dalszym ciągu rozwijają się programy umożliwiające oszczędzanie przy okazji płacenia kartą, robienia przelewów czy wypłacania gotówki z bankomatu. Rozwiązanie takie wprowadził stosunkowo niedawno ING Bank Śląski, a bank Millennium się na to szykuje. Mając powyższe na uwadze, należy mieć nadzieję, że banki nie będą wprowadzały niekorzystnych dla klientów zmian. Jak na razie żaden z banków które znalazły się w czołówce rankingu nie komunikował zamiaru wprowadzenia zmian. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie jak najdłużej, a ewentualne zmiany jakie banki wprowadzą będą korzystne dla klientów.
[powrót]
Pożyczki pozabankowe online dla każdego

Pożyczka Pozabankowa Online dla każdego

Pożyczki na dowód nawet bez zaświadczeń i weryfikacji telefonicznej

  • Czy można dostać pożyczkę gotówkową bez sprawdzania i weryfikacji baz danych?
  • Czy gotówkowe pożyczki pozabankowe można otrzymać od ręki, bez zaświadczeń przez internet online, posiadając tylko dowód osobisty?
  • Czy pożyczka gotówkowa może być tania i szybka?
  • Czym różni się pożyczka na raty, długoterminowa od chwilówki?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć bezpośrednio w opisach ofert, które we współpracy z nami przygotowały firmy pożyczkowe.

3 sposoby na darmowe, osobiste, oszczędnościowe konta bankowe przez internet online.

Posiadanie konta to nie tylko wygoda, ale coraz częściej konieczność. Czy Ty masz już konto bankowe? Jeżeli nie masz konta w banku, najwyższy czas je otworzyć. Założenie konta w banku może wiązać się z kosztami stałymi lub zmiennymi. Kredytolog rekomenduje rachunki bankowe które można otworzyć za darmo, a ich utrzymanie nic nie kosztuje, niezależnie od tego czy wykonywane są transakcje. Takie konta bankowe nazywane są potocznie darmowymi. We współpracy z najlepszymi bankami Kredytolog przygotował ofertę rachunków bankowych w kategoriach: osobiste konta oszczędnościowe, konta bankowe dla firm i konta dla młodzieży. Każde z tych kont można otworzyć przez internet online potwierdzając swoją toższamość na trzy sposoby: dokonując przelew symbolicznej kwoty z innego swojego rachunku, podpisując umowę przy kurierze, który bezpłatnie dostrczy umowę rachunku lub decydując się na wizytę w banku. Najpopularniejszą i najwygodniejszą metodą jest oczywiście podpisanie umowy w obecności kuriera i ten sposób polecamy.

Kredyt gotówkowy online | Kredytolog.com

Kredyty Gotówkowe Online

Każdy by chciał, żeby kredyt gotówkowy był łatwo dostępny, tani i szybki. Mogą na to liczyć głównie osoby które nie mają negatywnych wpisów w bazach danych z dłużnikami. Banki obligatoryjnie sprawdzają BIK (Biuro Informacji Kredytowj). Osoby bez złego biku mogąoferują liczyć na kredyt nawet bez zaświadczeń na dowód osobisty. Czasami wystarczy PIT lub oświadczenie o dochodach, którego w większości przypadków banki nie sprawdzają i nie weryfikują u pracodawcy. Kredytolog ma na stronie tanie kredyty gotówkowe nawet dla osób bez histori kredytowej.

Kredyt online na dowód nawet bez zaświadczeń

Jeśli brakne Tobie kasy na mieszkanie, auto, wczasy... my Twój problem rozwiążemy, tani kredyt Ci znajdziemy!

Przyznanie kredytu uzalżnione jest od oceny zdolności kredytowej

Filtrowanie firm pożyczkowych

Czy wiesz, że wśród pożyczek są oferty bezpośrednich pożyczkodawców i posredników z nimi współptacujących? Kredytolog podpowie Ci który pożyczkodawca współpracuje z jakimi markami. Pomożemy Ci odrzucić pożyczkodawcę, który odmówił Ci pożyczki oraz pośredników z nim współpracujących. Zminimalizuj ryzyko, że wniosek Twój za pośrednictwem innej marki trafi do tego samego pożyczkodawcy.

Jako pierwsi w styczniu 2020 roku udostępniliśmy filtrowanie firm pożyczkowych i pośredników.

Kredyt online na samochód nowy i używany

Kredyt na samochód

Samochód kupowany na kredyt stanowi dla banku zabezpieczenie spłaty kredytu, który został przyznany na zakup auta. Większość banków wymaga potwierdzenia zakupu samochodu, a w niektórych przypadkach kredyt na samochód przelewany jest bezpośrednio na konto zbywcy pojazdu. Kredyt samochodowy może być przyznany na zakup nowego lub używanego auta. Już teraz podejmij decyzję o zakupie samochodu na raty i spłacaj go nawet przez 72 miesiące w lekkich, niskich ratach. Jeżeli posiadasz dowód osobisty, email i telefon, wstępną decyzję kredytową otrzymasz online po wysłaniu wniosku przez internet.

Pożyczka Giro z wypłatą na poczcie

Jeżeli z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz otrzymać przelewu na swoje konto w banku, można gotówkę odebrać na poczcie. Pokażemy Ci które firmy pożyczkowe mają taką metodę wypłaty pożyczki.

Na dolegliwości finansowe Kredytolog.com

Gdy w portfelu forsy mało, a coś kupić by się chciało, my Twój proble rozwiążemy i pożyczkę Ci znajdzemy!

Udzielenie pożyczki zależne jest od oceny zdolności kredytowej

Na mocy zapisów zawartych w artykułach 14, 16 oraz 17 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530), każdy Pożyczkodawca ma prawo przekazać dane Pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej, co może wpłynąć na zdolność kredytową Pożyczkobiorcy.

Kredytolog udostępnia oferty pożyczek, kredytów i innych usług z sektora finansowego nie będąc pożyczkodawcą. Przedstawione opisy nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Zastosowanie mają regulaminy dostępne na stronach internetowych do których Kredytolog przekierowuje.