Pożyczki pozabankowe bez weryfikacji baz

dodano: 03-06-2018
Pożyczki pozabankowe bez weryfikacji baz

Pożyczki pozabankowe bez weryfikacji – czy są zgodne z przepisami?

Jeszcze parę lat temu prawdziwe było ogólne stwierdzenie, że kredytów udzielają tylko banki, a parabanki – jedynie pożyczek. Kredytolog pisał o tym w artykule "czym różni się kredyt od pożyczki". Dziś, po paru zmianach przepisów, to już nie opisuje dobrze rzeczywistości. Pożyczki pozabankowe mogą być nazywane kredytami, ale jest to obwarowane paroma warunkami.

Kredyt tylko z weryfikacją


Ustawa o kredycie konsumenckim mówi między innymi tak: jeśli to, czego udzielasz, ma być nazwane kredytem, to musisz kredytobiorcę sprawdzić w KRD i BIK. Jeśli tego nie zrobisz, produkt kredytem nie będzie, za to możesz nazwać go pożyczką. Wniosek tego taki, że pożyczki pozabankowe bez weryfikacji nie powinny być nazywane kredytami. To zresztą więcej niż kwestia nazewnictwa, ponieważ wraz z nim zmienia się też stopień ochrony – zasadniczo kredytobiorca jest lepiej chroniony od pożyczkobiorcy, natomiast od tej ogólnej reguły są pewne związki.

Co zrobić, żeby udzielać kredytu, ale nie sprawdzać baz?


Przepis jest na tyle jasny, że należy do tych nielicznych, którym trudno dorobić inną wykładnię. Nie ma weryfikacji – nie ma kredytu, tylko pożyczka. Ale z drugiej strony, firmy pożyczkowe też chcą nazwać swoje produkty kredytami, bo to lepsze marketingowo i bardziej opłacalne.

Ustawa nie wspomina nic o tym, co należy zrobić z wynikami weryfikacji baz danych. Narzuca co prawda obowiązek sprawdzenia klienta w bazach, ale nie precyzuje, co ma z tego wynikać. Dlatego pożyczki pozabankowe bez weryfikacji to nazwa, która co prawda wprowadza w błąd, ale nieznacznie. Kredytodawca bowiem weryfikacji dokonuje, ale do jej wyników podchodzi bardzo liberalnie. Są nawet firmy, które niezależnie od wyniku przeglądu baz udzielają kredytu. Koniec końców więc prawo okazuje się dziurawe, ale akurat w tym przypadku nie działa to absolutnie na szkodę klienta.

Ten dostaje określony kredyt, jest chroniony ustawą, ceny są ograniczone, a pożyczka znacznie bezpieczniejsza niż w tych przypadkach, w których korzysta się z usług kompletnie nieznanych firm pożyczkowych na zasadach tak zagmatwanych, że z góry wiadomo tylko, że będzie drogo.

Prawo to nie wszystko


A teraz szczerze. Ustawa to fajna czytanka dla prawników i coś, czym można sobie żonglować, żeby popisać się wiedzą. Dla kredytobiorcy znaczenie ma tylko to, czy będzie w jakiś sposób chroniony i to, jak łatwo uda mu się dostać kredyt w odpowiedniej wysokości i za określoną cenę. Do tego nie zawsze jest potrzebna jakakolwiek ustawa, bo na rynku działają uczciwi pożyczkodawcy, którzy udzielają pożyczek niebędących kredytami konsumenckimi, a funkcjonujący zupełnie uczciwie i przejrzyści. Poniżej prezentujemy listę takich firm pożyczkowych.

Warto więc wiedzieć, że taka ustawa istnieje, że zapewnia dobrą ochronę, ale trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że pożyczki pozabankowe bez weryfikacji baz nie muszą być mniej bezpieczne, jeśli nie spełniają wymogów ustawowych. Kryteria wyboru pożyczek mogą więc być różne i określony w prawie typ kredytu wcale nie będzie najważniejszym z nich. Podejmij decyzję czy chcesz wziąć pożyczkę pozabankową, czy wolisz kredyt w banku. W tym drugim przypadku może być taniej, ale nie licz na pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu, jeżeli nie masz dobrej historii kredytowej w bazach danych BIK lub KRD.

Pożyczki pozabankowe nawet bez sprawdzania i weryfikacji baz danych

[powrót]
Pożyczki pozabankowe online dla każdego

Pożyczka Pozabankowa Online dla każdego

Pożyczki na dowód nawet bez zaświadczeń i weryfikacji telefonicznej

  • Czy można dostać pożyczkę gotówkową bez sprawdzania i weryfikacji baz danych?
  • Czy gotówkowe pożyczki pozabankowe można otrzymać od ręki, bez zaświadczeń przez internet online, posiadając tylko dowód osobisty?
  • Czy pożyczka gotówkowa może być tania i szybka?
  • Czym różni się pożyczka na raty, długoterminowa od chwilówki?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć bezpośrednio w opisach ofert, które we współpracy z nami przygotowały firmy pożyczkowe.

3 sposoby na darmowe, osobiste, oszczędnościowe konta bankowe przez internet online.

Posiadanie konta to nie tylko wygoda, ale coraz częściej konieczność. Czy Ty masz już konto bankowe? Jeżeli nie masz konta w banku, najwyższy czas je otworzyć. Założenie konta w banku może wiązać się z kosztami stałymi lub zmiennymi. Kredytolog rekomenduje rachunki bankowe które można otworzyć za darmo, a ich utrzymanie nic nie kosztuje, niezależnie od tego czy wykonywane są transakcje. Takie konta bankowe nazywane są potocznie darmowymi. We współpracy z najlepszymi bankami Kredytolog przygotował ofertę rachunków bankowych w kategoriach: osobiste konta oszczędnościowe, konta bankowe dla firm i konta dla młodzieży. Każde z tych kont można otworzyć przez internet online potwierdzając swoją toższamość na trzy sposoby: dokonując przelew symbolicznej kwoty z innego swojego rachunku, podpisując umowę przy kurierze, który bezpłatnie dostrczy umowę rachunku lub decydując się na wizytę w banku. Najpopularniejszą i najwygodniejszą metodą jest oczywiście podpisanie umowy w obecności kuriera i ten sposób polecamy.

Kredyt gotówkowy online | Kredytolog.com

Kredyty Gotówkowe Online

Każdy by chciał, żeby kredyt gotówkowy był łatwo dostępny, tani i szybki. Mogą na to liczyć głównie osoby które nie mają negatywnych wpisów w bazach danych z dłużnikami. Banki obligatoryjnie sprawdzają BIK (Biuro Informacji Kredytowj). Osoby bez złego biku mogąoferują liczyć na kredyt nawet bez zaświadczeń na dowód osobisty. Czasami wystarczy PIT lub oświadczenie o dochodach, którego w większości przypadków banki nie sprawdzają i nie weryfikują u pracodawcy. Kredytolog ma na stronie tanie kredyty gotówkowe nawet dla osób bez histori kredytowej.

Kredyt online na dowód nawet bez zaświadczeń

Jeśli brakne Tobie kasy na mieszkanie, auto, wczasy... my Twój problem rozwiążemy, tani kredyt Ci znajdziemy!

Przyznanie kredytu uzalżnione jest od oceny zdolności kredytowej

Filtrowanie firm pożyczkowych

Czy wiesz, że wśród pożyczek są oferty bezpośrednich pożyczkodawców i posredników z nimi współptacujących? Kredytolog podpowie Ci który pożyczkodawca współpracuje z jakimi markami. Pomożemy Ci odrzucić pożyczkodawcę, który odmówił Ci pożyczki oraz pośredników z nim współpracujących. Zminimalizuj ryzyko, że wniosek Twój za pośrednictwem innej marki trafi do tego samego pożyczkodawcy.

Jako pierwsi w styczniu 2020 roku udostępniliśmy filtrowanie firm pożyczkowych i pośredników.

Kredyt online na samochód nowy i używany

Kredyt na samochód

Samochód kupowany na kredyt stanowi dla banku zabezpieczenie spłaty kredytu, który został przyznany na zakup auta. Większość banków wymaga potwierdzenia zakupu samochodu, a w niektórych przypadkach kredyt na samochód przelewany jest bezpośrednio na konto zbywcy pojazdu. Kredyt samochodowy może być przyznany na zakup nowego lub używanego auta. Już teraz podejmij decyzję o zakupie samochodu na raty i spłacaj go nawet przez 72 miesiące w lekkich, niskich ratach. Jeżeli posiadasz dowód osobisty, email i telefon, wstępną decyzję kredytową otrzymasz online po wysłaniu wniosku przez internet.

Pożyczka Giro z wypłatą na poczcie

Jeżeli z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz otrzymać przelewu na swoje konto w banku, można gotówkę odebrać na poczcie. Pokażemy Ci które firmy pożyczkowe mają taką metodę wypłaty pożyczki.

Na dolegliwości finansowe Kredytolog.com

Gdy w portfelu forsy mało, a coś kupić by się chciało, my Twój proble rozwiążemy i pożyczkę Ci znajdzemy!

Udzielenie pożyczki zależne jest od oceny zdolności kredytowej

Na mocy zapisów zawartych w artykułach 14, 16 oraz 17 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530), każdy Pożyczkodawca ma prawo przekazać dane Pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej, co może wpłynąć na zdolność kredytową Pożyczkobiorcy.

Kredytolog udostępnia oferty pożyczek, kredytów i innych usług z sektora finansowego nie będąc pożyczkodawcą. Przedstawione opisy nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Zastosowanie mają regulaminy dostępne na stronach internetowych do których Kredytolog przekierowuje.