Konta bankowe

dodano: 27-02-2018

Czy jedno konto w banku wystarczy?

Wiele osób odczuwa wątpliwości, kiedy czyta porady dotyczące zakładania większej ilości kont. Trudno się temu dziwić - banki od jakieś czasu nie cieszą się dobrą opinią, a zaufanie do nich jest mniejsze niż kiedyś. Otwarcie konta jednak należy potraktować jako logiczny obowiązek. Tylko czy jedno konto wystarczy? A jeśli nie, to ile kont to już za dużo?

Dlaczego warto założyć więcej niż jedno konto?


Nie będziemy wprowadzali w błąd: zakładanie konta bankowego dlatego, że tam pieniądze miałyby w jakiś sposób zarabiać, to kiepskie uzasadnienie. Oprocentowanie, jeśli w ogóle jest niezerowe, to bardzo niskie. Niemniej jednak kilka rachunków stanowi wyborne rozwinięcie "systemu kopertowego", w którym środki na różne cele były gromadzone oddzielnie.

Rozdzielanie pieniędzy na różne konta znacząco ułatwia kontrolę nad finansami, pozwala zapobiegać utracie płynności, a może też stanowić cenny instrument oddłużeniowy. Istnieje jednak pewna granica, powyżej której ilość posiadanych rachunków będzie już za duża. Czy jednak można ją wyraźnie wyznaczyć?

O jedno konto za daleko


Zakładanie ROR-u zwykle wynika albo z przeczytania o ciekawej promocji, albo zmiany miejsca pracy, żeby wypłata wykonywana przelewem wewnętrznym była dostępna szybciej. To ma oczywiście sens, jednak warto zaznaczyć wyraźnie: jeśli wypłata nie przekracza 2 tysięcy złotych, to rozdzielenie jej na dziesięć kont będzie absurdem. Na 2-4 już jednak jak najbardziej ma to sens, na przykład zostawić część na bieżące wydatki i "na życie", a część odłożyć w ramach "funduszu awaryjnego", kasy na zakup samochodu albo wakacje.

Nie ma żadnej uniwersalnej odpowiedzi, z której wynikałoby, ile kont warto otworzyć przy konkretnej wysokości dochodu. Wszystko bowiem zależy od osobistych oczekiwań i możliwości. Wydaje się, że trzy rachunki to bardzo rozsądny punkt wyjścia, z którego mogą skorzystać wszyscy. Dzięki takiemu oddzieleniu środków trudno będzie o nadużycia w ramach domowego budżetu, a to pierwszy krok do realnych oszczędności.

Czy warto założyć konto bankowe w promocji?


Kredytolog radzi: jeśli możesz założyć konto, które jest dostępne w promocji, na której możesz faktycznie zyskać - zrób to. Możesz albo przenieść stary rachunek, albo założyć kolejny bez zamykania poprzedniego. To drugie rozwiązanie ma o tyle większy sens, że po pewnym czasie będzie można jeszcze raz ocenić, który z rachunków jest bardziej praktyczny. Trzeba tylko ocenić, czy promocja faktycznie coś daje, czy jest tylko chwytem marketingowym, na którym skorzysta wyłącznie bank. To jednak problem, który rozwiążemy w innym wpisie.

Co zrobić z nadmiarowymi kontami?


Sytuacja finansowa jest zawsze dynamiczna i może się okazać, że konta otwarte jakiś czas temu, dziś stanowią obciążenie. Jeśli tak jest, należy je zamknąć. Jeżeli jednak są to puste konta, za które nic się nie płaci, to nie trzeba tego robić. Można, oczywiście, ale w przypadku niektórych ofert (są konta "z gwarancją", które zawsze będą darmowe) może się to w przyszłości zemścić.
Musisz to zobaczyć: Konta bankowe przez internet
[powrót]
Pożyczki pozabankowe online dla każdego

Pożyczka Pozabankowa Online dla każdego

Pożyczki na dowód nawet bez zaświadczeń i weryfikacji telefonicznej

  • Czy można dostać pożyczkę gotówkową bez sprawdzania i weryfikacji baz danych?
  • Czy gotówkowe pożyczki pozabankowe można otrzymać od ręki, bez zaświadczeń przez internet online, posiadając tylko dowód osobisty?
  • Czy pożyczka gotówkowa może być tania i szybka?
  • Czym różni się pożyczka na raty, długoterminowa od chwilówki?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć bezpośrednio w opisach ofert, które we współpracy z nami przygotowały firmy pożyczkowe.

3 sposoby na darmowe, osobiste, oszczędnościowe konta bankowe przez internet online.

Posiadanie konta to nie tylko wygoda, ale coraz częściej konieczność. Czy Ty masz już konto bankowe? Jeżeli nie masz konta w banku, najwyższy czas je otworzyć. Założenie konta w banku może wiązać się z kosztami stałymi lub zmiennymi. Kredytolog rekomenduje rachunki bankowe które można otworzyć za darmo, a ich utrzymanie nic nie kosztuje, niezależnie od tego czy wykonywane są transakcje. Takie konta bankowe nazywane są potocznie darmowymi. We współpracy z najlepszymi bankami Kredytolog przygotował ofertę rachunków bankowych w kategoriach: osobiste konta oszczędnościowe, konta bankowe dla firm i konta dla młodzieży. Każde z tych kont można otworzyć przez internet online potwierdzając swoją toższamość na trzy sposoby: dokonując przelew symbolicznej kwoty z innego swojego rachunku, podpisując umowę przy kurierze, który bezpłatnie dostrczy umowę rachunku lub decydując się na wizytę w banku. Najpopularniejszą i najwygodniejszą metodą jest oczywiście podpisanie umowy w obecności kuriera i ten sposób polecamy.

Kredyt gotówkowy online | Kredytolog.com

Kredyty Gotówkowe Online

Każdy by chciał, żeby kredyt gotówkowy był łatwo dostępny, tani i szybki. Mogą na to liczyć głównie osoby które nie mają negatywnych wpisów w bazach danych z dłużnikami. Banki obligatoryjnie sprawdzają BIK (Biuro Informacji Kredytowj). Osoby bez złego biku mogąoferują liczyć na kredyt nawet bez zaświadczeń na dowód osobisty. Czasami wystarczy PIT lub oświadczenie o dochodach, którego w większości przypadków banki nie sprawdzają i nie weryfikują u pracodawcy. Kredytolog ma na stronie tanie kredyty gotówkowe nawet dla osób bez histori kredytowej.

Kredyt online na dowód nawet bez zaświadczeń

Jeśli brakne Tobie kasy na mieszkanie, auto, wczasy... my Twój problem rozwiążemy, tani kredyt Ci znajdziemy!

Przyznanie kredytu uzalżnione jest od oceny zdolności kredytowej

Filtrowanie firm pożyczkowych

Czy wiesz, że wśród pożyczek są oferty bezpośrednich pożyczkodawców i posredników z nimi współptacujących? Kredytolog podpowie Ci który pożyczkodawca współpracuje z jakimi markami. Pomożemy Ci odrzucić pożyczkodawcę, który odmówił Ci pożyczki oraz pośredników z nim współpracujących. Zminimalizuj ryzyko, że wniosek Twój za pośrednictwem innej marki trafi do tego samego pożyczkodawcy.

Jako pierwsi w styczniu 2020 roku udostępniliśmy filtrowanie firm pożyczkowych i pośredników.

Kredyt online na samochód nowy i używany

Kredyt na samochód

Samochód kupowany na kredyt stanowi dla banku zabezpieczenie spłaty kredytu, który został przyznany na zakup auta. Większość banków wymaga potwierdzenia zakupu samochodu, a w niektórych przypadkach kredyt na samochód przelewany jest bezpośrednio na konto zbywcy pojazdu. Kredyt samochodowy może być przyznany na zakup nowego lub używanego auta. Już teraz podejmij decyzję o zakupie samochodu na raty i spłacaj go nawet przez 72 miesiące w lekkich, niskich ratach. Jeżeli posiadasz dowód osobisty, email i telefon, wstępną decyzję kredytową otrzymasz online po wysłaniu wniosku przez internet.

Pożyczka Giro z wypłatą na poczcie

Jeżeli z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz otrzymać przelewu na swoje konto w banku, można gotówkę odebrać na poczcie. Pokażemy Ci które firmy pożyczkowe mają taką metodę wypłaty pożyczki.

Na dolegliwości finansowe Kredytolog.com

Gdy w portfelu forsy mało, a coś kupić by się chciało, my Twój proble rozwiążemy i pożyczkę Ci znajdzemy!

Udzielenie pożyczki zależne jest od oceny zdolności kredytowej

Na mocy zapisów zawartych w artykułach 14, 16 oraz 17 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530), każdy Pożyczkodawca ma prawo przekazać dane Pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej, co może wpłynąć na zdolność kredytową Pożyczkobiorcy.

Kredytolog udostępnia oferty pożyczek, kredytów i innych usług z sektora finansowego nie będąc pożyczkodawcą. Przedstawione opisy nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Zastosowanie mają regulaminy dostępne na stronach internetowych do których Kredytolog przekierowuje.