Nieuczciwe Firmy Pożyczkowe

dodano: 05-03-2018

Jak się ustrzec przed nieuczciwą firmą pożyczkową?

Od paru miesięcy w mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej informacji o nieuczciwych firmach pożyczkowych. Nie wiemy, czy wynika to z jakiejś nowej fali lewych firm, czy może po prostu więcej takich postów pojawia się z innych przyczyn, ale i tak warto wykorzystać tę okazję, żeby powiedzieć to i owo o ochronie swoich interesów w kontaktach z potencjalnym pożyczkodawcą.

Lista ostrzeżeń KNF


Zawsze pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie, czy pożyczkodawca nie trafił na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. Trafia się tam w związku z toczącymi się postępowaniami o naruszenie ustaw regulujących działanie rynku finansowego, więc choć teoretycznie firma może być uczciwa, to sam proces mocno ją nadweręży, a nierzadko dochodzi też do zawieszenia działalności lub kłopotów z płynnością, i to czyni z pożyczkodawcy niewiarygodnego partnera.

Rada od Kredytologa: w ogóle nie warto brać pożyczek w firmach, które trafiły na listę KNF-u, nawet jeśli koniec końców zarzuty okazały się nieprawdziwe, bo sam wpis świadczy o pewnych niedoskonałościach i wadach.

Zrzeszenie w Związku Firm Pożyczkowych


ZFP, jak większość podobnych towarzystw, nie jest organem mającym przesadnie wielki wpływ na firmy członkowskie, jednak wygenerował jakieś podstawowe standardy i można liczyć na to, że jego członkowie się do nich dostosują. Zresztą działalność firm zrzeszonych z ZFP jest statystycznie bardziej przejrzysta, a obsługa klienta generalnie jest oceniana lepiej. Zgoda - to też nie daje pełnej gwarancji, ale z pewnością członkostwo w ZFP jest ważnym krokiem ustalającym wiarygodność pożyczkodawcy.

Opinie


W opinie na stronach firm pożyczkowych nie warto wierzyć. Mamy przeczucie graniczące z pewnością, że ani jedna z nich nie jest prawdziwa. Tak, opinie też można kupić, a znalezienie zdjęcia "klienta" w sieci nie przedstawia żadnego wyzwania. Lepiej przeczytać opinie na forach czy w mediach społecznościowych, ale też zwracając uwagę na negatywne, a nie pozytywne. Dlaczego? Dlatego, że dobrymi wrażeniami mało kto się chwali, a często powtarzające się sygnały o konkretnych problemach w kontaktach z pożyczkodawcą dają już przedsmak tego, na co trzeba się przygotować.

Nigdy nie wpłacaj pieniędzy


Renesans pożyczek w systemie argentyńskim stał się faktem. Dlatego Kredytolog przestrzega: jedyną opłatą, jakiej może zażądać pożyczkodawca, jest przelew weryfikacyjny, który zresztą później zostanie zwrócony. Jeśli na "dzień dobry" musisz przesłać pełny skan dowodu osobistego i jeszcze przelew na 200 złotych, to możesz być pewien oszustwa. Takie pożyczki nigdy nie są wypłacane, a nazwanie takiej opłaty "kosztem rozpatrzenia wniosku" absolutnie niczego nie zmienia. A jeśli chodzi o weryfikację, to nigdy nie przesyłaj ani dokumentów, ani pieniędzy firmie, która nie publikuje regulaminu z własnymi danymi, które też należy sprawdzić w bazie REGON GUS-u.
Musisz to zobaczyć: Lista firm pożyczkowych
[powrót]
Pożyczki pozabankowe online dla każdego

Pożyczka Pozabankowa Online dla każdego

Pożyczki na dowód nawet bez zaświadczeń i weryfikacji telefonicznej

  • Czy można dostać pożyczkę gotówkową bez sprawdzania i weryfikacji baz danych?
  • Czy gotówkowe pożyczki pozabankowe można otrzymać od ręki, bez zaświadczeń przez internet online, posiadając tylko dowód osobisty?
  • Czy pożyczka gotówkowa może być tania i szybka?
  • Czym różni się pożyczka na raty, długoterminowa od chwilówki?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć bezpośrednio w opisach ofert, które we współpracy z nami przygotowały firmy pożyczkowe.

3 sposoby na darmowe, osobiste, oszczędnościowe konta bankowe przez internet online.

Posiadanie konta to nie tylko wygoda, ale coraz częściej konieczność. Czy Ty masz już konto bankowe? Jeżeli nie masz konta w banku, najwyższy czas je otworzyć. Założenie konta w banku może wiązać się z kosztami stałymi lub zmiennymi. Kredytolog rekomenduje rachunki bankowe które można otworzyć za darmo, a ich utrzymanie nic nie kosztuje, niezależnie od tego czy wykonywane są transakcje. Takie konta bankowe nazywane są potocznie darmowymi. We współpracy z najlepszymi bankami Kredytolog przygotował ofertę rachunków bankowych w kategoriach: osobiste konta oszczędnościowe, konta bankowe dla firm i konta dla młodzieży. Każde z tych kont można otworzyć przez internet online potwierdzając swoją toższamość na trzy sposoby: dokonując przelew symbolicznej kwoty z innego swojego rachunku, podpisując umowę przy kurierze, który bezpłatnie dostrczy umowę rachunku lub decydując się na wizytę w banku. Najpopularniejszą i najwygodniejszą metodą jest oczywiście podpisanie umowy w obecności kuriera i ten sposób polecamy.

Kredyt gotówkowy online | Kredytolog.com

Kredyty Gotówkowe Online

Każdy by chciał, żeby kredyt gotówkowy był łatwo dostępny, tani i szybki. Mogą na to liczyć głównie osoby które nie mają negatywnych wpisów w bazach danych z dłużnikami. Banki obligatoryjnie sprawdzają BIK (Biuro Informacji Kredytowj). Osoby bez złego biku mogąoferują liczyć na kredyt nawet bez zaświadczeń na dowód osobisty. Czasami wystarczy PIT lub oświadczenie o dochodach, którego w większości przypadków banki nie sprawdzają i nie weryfikują u pracodawcy. Kredytolog ma na stronie tanie kredyty gotówkowe nawet dla osób bez histori kredytowej.

Kredyt online na dowód nawet bez zaświadczeń

Jeśli brakne Tobie kasy na mieszkanie, auto, wczasy... my Twój problem rozwiążemy, tani kredyt Ci znajdziemy!

Przyznanie kredytu uzalżnione jest od oceny zdolności kredytowej

Filtrowanie firm pożyczkowych

Czy wiesz, że wśród pożyczek są oferty bezpośrednich pożyczkodawców i posredników z nimi współptacujących? Kredytolog podpowie Ci który pożyczkodawca współpracuje z jakimi markami. Pomożemy Ci odrzucić pożyczkodawcę, który odmówił Ci pożyczki oraz pośredników z nim współpracujących. Zminimalizuj ryzyko, że wniosek Twój za pośrednictwem innej marki trafi do tego samego pożyczkodawcy.

Jako pierwsi w styczniu 2020 roku udostępniliśmy filtrowanie firm pożyczkowych i pośredników.

Kredyt online na samochód nowy i używany

Kredyt na samochód

Samochód kupowany na kredyt stanowi dla banku zabezpieczenie spłaty kredytu, który został przyznany na zakup auta. Większość banków wymaga potwierdzenia zakupu samochodu, a w niektórych przypadkach kredyt na samochód przelewany jest bezpośrednio na konto zbywcy pojazdu. Kredyt samochodowy może być przyznany na zakup nowego lub używanego auta. Już teraz podejmij decyzję o zakupie samochodu na raty i spłacaj go nawet przez 72 miesiące w lekkich, niskich ratach. Jeżeli posiadasz dowód osobisty, email i telefon, wstępną decyzję kredytową otrzymasz online po wysłaniu wniosku przez internet.

Pożyczka Giro z wypłatą na poczcie

Jeżeli z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz otrzymać przelewu na swoje konto w banku, można gotówkę odebrać na poczcie. Pokażemy Ci które firmy pożyczkowe mają taką metodę wypłaty pożyczki.

Na dolegliwości finansowe Kredytolog.com

Gdy w portfelu forsy mało, a coś kupić by się chciało, my Twój proble rozwiążemy i pożyczkę Ci znajdzemy!

Udzielenie pożyczki zależne jest od oceny zdolności kredytowej

Na mocy zapisów zawartych w artykułach 14, 16 oraz 17 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530), każdy Pożyczkodawca ma prawo przekazać dane Pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej, co może wpłynąć na zdolność kredytową Pożyczkobiorcy.

Kredytolog udostępnia oferty pożyczek, kredytów i innych usług z sektora finansowego nie będąc pożyczkodawcą. Przedstawione opisy nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Zastosowanie mają regulaminy dostępne na stronach internetowych do których Kredytolog przekierowuje.