Szacowanie kosztów pożyczek pozabankowych

dodano: 20-01-2018

Jak poznać koszt pożyczki pozabankowej?

Szacowanie kosztów pożyczek pozabankowych bywa skomplikowane, a przykłady reprezentatywne, które trzeba zgodnie z przepisami podać, najczęściej niewiele wyjaśniają i dotyczą jakiejś abstrakcyjnej sytuacji. Kredytolog podpowiada, jak samodzielnie oszacować koszt pożyczki.

Suwaki!


Większość firm pożyczkowych korzysta z bardzo podobnego mechanizmu szacowania kosztów za pomocą suwaków na stronie internetowej ustala się czas spłaty oraz wysokość pożyczki. I ten mechanizm działa świetnie, ale dotyczy jedynie sytuacji, w której klienta nie interesują składowe ceny, a jedynie całkowity koszt. Założenie jest również takie, że pożyczka zostanie spłacona terminowo, co jest jak najbardziej celowe, ale czasem nieuprawnione.Używanie suwaków na stronach internetowych jest dobrym pomysłem, który można zastosować, aby z grubsza zorientować się w podstawowym cenniki i wybrać najbliższą oczekiwaniom opcję. To rozwiązanie jednak nie mówi niczego o tym, które koszty trzeba pokryć z góry, które zostaną skredytowane, doliczone i tak dalej.

Regulamin

Bez czytania regulaminu i umów ramowych po prostu nie da się zawrzeć umowy pożyczki. Zgoda - wiele osób bagatelizuje tę konieczność, ale w tych przypadkach najczęściej kończy się niemiłym zaskoczeniem i poważnym zawodem, a także trudnościami ze spłatą pożyczki. Dlatego zawsze, bez względu na wszystko i bez jakichkolwiek wyjątków trzeba przeczytać regulamin i umowę. Co zaś tyczy się samych cen, warto zwrócić uwagę na kilka spraw:
  1. opłatę autoryzacyjną: jest to kwota na przelewie, który należy wykonać przed złożeniem pierwszego wniosku o pożyczkę online. Zwykle mowa o złotówce, a czasem nawet o jednym groszu, jednak są takie firmy, które żądają większych kwot. Regulamin zaś wyjaśni, czy ta opłata - i kiedy - zostanie zwrócona;
  2. opłatę przygotowawczą: ta jest najczęściej odejmowana z kwoty kredytu, a więc np. zamiast 1000 złotych dostaje się na konto 900. Warto jednak skupić się na tym, w jaki sposób uwzględnia się opłatę w odsetkach. Najczęściej jest ona liczona tak samo, jak reszta kredytu, jednak w pewnych firmach opłata przygotowawcza nie podlega na przykład przedłużeniu, więc jest wymagalna nawet przy jednodniowym opóźnieniu w spłacie;
  3. opłaty dodatkowe: fantazja niektórych firm jest naprawdę spora i potrafią sobie one doliczyć opłatę za obsługę kredytu, ubezpieczenie, ubezpieczenie ubezpieczenia albo coś jeszcze innego. Tego rodzaju opłaty najczęściej są albo nieobowiązkowe, albo ich naliczanie w ogóle nie powinno mieć miejsca, ale nie tego dotyczy problem. Chodzi teraz tylko o to, aby umieć ocenić, w jaki sposób tego rodzaju narzut wpłynie na kwotę wypłaconej pozyczki;
  4. opłaty za przedłużenia: bodaj najbardziej kontrowersyjne ze wszystkich, często źle osadzone w prawie, a na dodatek wysokie. Mogą one sprawić, że koszt roczny pożyczki wzrośnie niemal do 2000%. Od razu warto zorientować się, ile kosztuje odroczenie spłaty, aby nie brać pożyczek tam, gdzie płaci się za to najwięcej.
Jeżeli potrzebujesz szybkiej pożyczki, pomocna okaże się lista pożyczek pozabankowych którą przygotowaliśmy we współpracy z firmami pożyczkowymi:
Musisz to zobaczyć: Pożyczki pozabankowe
[powrót]
Pożyczki pozabankowe online dla każdego

Pożyczka Pozabankowa Online dla każdego

Pożyczki na dowód nawet bez zaświadczeń i weryfikacji telefonicznej

  • Czy można dostać pożyczkę gotówkową bez sprawdzania i weryfikacji baz danych?
  • Czy gotówkowe pożyczki pozabankowe można otrzymać od ręki, bez zaświadczeń przez internet online, posiadając tylko dowód osobisty?
  • Czy pożyczka gotówkowa może być tania i szybka?
  • Czym różni się pożyczka na raty, długoterminowa od chwilówki?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź można znaleźć bezpośrednio w opisach ofert, które we współpracy z nami przygotowały firmy pożyczkowe.

3 sposoby na darmowe, osobiste, oszczędnościowe konta bankowe przez internet online.

Posiadanie konta to nie tylko wygoda, ale coraz częściej konieczność. Czy Ty masz już konto bankowe? Jeżeli nie masz konta w banku, najwyższy czas je otworzyć. Założenie konta w banku może wiązać się z kosztami stałymi lub zmiennymi. Kredytolog rekomenduje rachunki bankowe które można otworzyć za darmo, a ich utrzymanie nic nie kosztuje, niezależnie od tego czy wykonywane są transakcje. Takie konta bankowe nazywane są potocznie darmowymi. We współpracy z najlepszymi bankami Kredytolog przygotował ofertę rachunków bankowych w kategoriach: osobiste konta oszczędnościowe, konta bankowe dla firm i konta dla młodzieży. Każde z tych kont można otworzyć przez internet online potwierdzając swoją toższamość na trzy sposoby: dokonując przelew symbolicznej kwoty z innego swojego rachunku, podpisując umowę przy kurierze, który bezpłatnie dostrczy umowę rachunku lub decydując się na wizytę w banku. Najpopularniejszą i najwygodniejszą metodą jest oczywiście podpisanie umowy w obecności kuriera i ten sposób polecamy.

Kredyt gotówkowy online | Kredytolog.com

Kredyty Gotówkowe Online

Każdy by chciał, żeby kredyt gotówkowy był łatwo dostępny, tani i szybki. Mogą na to liczyć głównie osoby które nie mają negatywnych wpisów w bazach danych z dłużnikami. Banki obligatoryjnie sprawdzają BIK (Biuro Informacji Kredytowj). Osoby bez złego biku mogąoferują liczyć na kredyt nawet bez zaświadczeń na dowód osobisty. Czasami wystarczy PIT lub oświadczenie o dochodach, którego w większości przypadków banki nie sprawdzają i nie weryfikują u pracodawcy. Kredytolog ma na stronie tanie kredyty gotówkowe nawet dla osób bez histori kredytowej.

Kredyt online na dowód nawet bez zaświadczeń

Jeśli brakne Tobie kasy na mieszkanie, auto, wczasy... my Twój problem rozwiążemy, tani kredyt Ci znajdziemy!

Przyznanie kredytu uzalżnione jest od oceny zdolności kredytowej

Filtrowanie firm pożyczkowych

Czy wiesz, że wśród pożyczek są oferty bezpośrednich pożyczkodawców i posredników z nimi współptacujących? Kredytolog podpowie Ci który pożyczkodawca współpracuje z jakimi markami. Pomożemy Ci odrzucić pożyczkodawcę, który odmówił Ci pożyczki oraz pośredników z nim współpracujących. Zminimalizuj ryzyko, że wniosek Twój za pośrednictwem innej marki trafi do tego samego pożyczkodawcy.

Jako pierwsi w styczniu 2020 roku udostępniliśmy filtrowanie firm pożyczkowych i pośredników.

Kredyt online na samochód nowy i używany

Kredyt na samochód

Samochód kupowany na kredyt stanowi dla banku zabezpieczenie spłaty kredytu, który został przyznany na zakup auta. Większość banków wymaga potwierdzenia zakupu samochodu, a w niektórych przypadkach kredyt na samochód przelewany jest bezpośrednio na konto zbywcy pojazdu. Kredyt samochodowy może być przyznany na zakup nowego lub używanego auta. Już teraz podejmij decyzję o zakupie samochodu na raty i spłacaj go nawet przez 72 miesiące w lekkich, niskich ratach. Jeżeli posiadasz dowód osobisty, email i telefon, wstępną decyzję kredytową otrzymasz online po wysłaniu wniosku przez internet.

Pożyczka Giro z wypłatą na poczcie

Jeżeli z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz otrzymać przelewu na swoje konto w banku, można gotówkę odebrać na poczcie. Pokażemy Ci które firmy pożyczkowe mają taką metodę wypłaty pożyczki.

Na dolegliwości finansowe Kredytolog.com

Gdy w portfelu forsy mało, a coś kupić by się chciało, my Twój proble rozwiążemy i pożyczkę Ci znajdzemy!

Udzielenie pożyczki zależne jest od oceny zdolności kredytowej

Na mocy zapisów zawartych w artykułach 14, 16 oraz 17 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530), każdy Pożyczkodawca ma prawo przekazać dane Pożyczkobiorcy do Biur Informacji Gospodarczej, co może wpłynąć na zdolność kredytową Pożyczkobiorcy.

Kredytolog udostępnia oferty pożyczek, kredytów i innych usług z sektora finansowego nie będąc pożyczkodawcą. Przedstawione opisy nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Zastosowanie mają regulaminy dostępne na stronach internetowych do których Kredytolog przekierowuje.