Ile kosztują darmowe konta?

dodano: 08.02.2018, 20:52
Kredytolog specjalnie dla ciebie sprawdza, ile naprawdę kosztują darmowe konta. Część z nich może być sporo droższa od płatnych wariantów, warto więc wiedzieć, na co patrzeć, żeby nie wpaść w pułapkę marketingowego bełkotu.

Obowiązkowe darmowe konta


Od jakiegoś czasu obowiązują przepisy, na mocy których banki mają obowiązek wprowadzenia do swoich ofert darmowych ROR-ów. Większość banków dostosowała się do tej regulacji, ale ponieważ brakuje przepisów wykonawczych, to za niedopełnienie tego obowiązku nie ponosi się żadnych konsekwencji i parę banków oświadczyło wprost, że ze względu an swoją bezkarność, nie zamierzają takich kont przygotowywać. Zresztą… Nie są to wcale „najgorsze” banki. Te „lepsze” bowiem mają konta darmowe, ale na przykład z płatną kartą albo przelewami internetowymi po złotówce. Takie „darmo” może być dość drogie.

Ukryte opłaty


Jeśli konto jest darmowe, za otwarcie i prowadzenie nie płaci się nic, to warto przyjrzeć się obowiązkowym lub przynajmniej popularnym usługom i produktom dodatkowym. Oto kilka najczęstszych możliwości: płatna jest karta bankomatowa. Jest to zwykle opłata bezwarunkowa, ale coraz więcej banków decyduje się na wprowadzenie złożonych warunków, np. konieczność wydania co najmniej 300 złotych w co najmniej 5 transakcjach miesięcznie. Generalnie nadal podstawowa funkcjonalność jest, ale tak bardzo ograniczona, że aż się nie chce korzystać z konta; płatne są przelewy. To, że opłata jest pobierana za przelewy w okienku, to norma, nawet zlecane przez infolinię automatyczną mogą nie być darmowe, ale płacenie za przelewy internetowe zwykle się w ogóle nie opłaca. Mało tego, jest bank, który przelewy ma darmowe zawsze, ale trzeba zapłacić za SMS-a z kodem autoryzacyjnym; niektóre konta są bezpłatne warunkowo, a więc na przykład wtedy, kiedy na rachunek wpływa co najmniej 3 tysiące złotych miesięcznie, wynagrodzenie albo kiedy obrót wynosi 4 tysiące i tak dalej, i tak dalej. Trudno tu mówić o darmowym rachunku – dla wielu osób będzie on wręcz bardzo drogi.

Naprawdę darmowe oferty


Są na polskim rynku odstępne oferty naprawdę darmowych kont. Problem polega na tym, że ich atrakcyjność jest raczej niewielka: dostęp przez nieintuicyjny system bankowości elektronicznej, brak karty debetowej, brak możliwości zlecenia założenia lokaty i inne utrudnienia sprawiają, że chętnych do zakładania takich kont nie ma wielu. Znacznie lepiej wypadają pod tym względem uczciwie skonstruowane płatności warunkowe, a więc o jasnej i przewidywalnej wysokości i łatwych do zrozumienia warunkach. Takich ofert obecnie jest jednak tylko kilka. Mało tego – gros przypadków nie daje żadnej gwarancji, że to, co dziś jest darmowe, będzie bezpłatne również jutro. Trzeba zatem bardzo wnikliwie przeglądać regulaminy, bo może się okazać – i często tak właśnie jest – że najtańsza oferta wcale nie opłaca się najbardziej. W sumie to żadne zaskoczenie – już przy wprowadzaniu przepisów zmuszających banki do posiadania w ofertach darmowych rachunków, było wiadomo, że opłata nie zniknie, tylko zostanie przeniesiona na jakiś inny produkt.
Musisz to zobaczyć: Konta bankowe - zestawienie
[powrót]
Wybierz najlepsze osobiste konto oszczędnościowe
Otwórz konto przez internet !

Szybki i tani kredyt samochodowy

Szukasz gotówki na zakup nowego lub używanego samochodu?  Jesteś na dobrej drodze! Ze względu na to, że kredyt na zakup samochodu zabezpieczony jest kredytowanym samochodem, najczęściej do szybkiego uzyskania kredytu na zakup auta wystarczy tylko dowód osobisty,  PIT za ubiegły rok lub oświadczenie o uzyskiwanych dochodach. Porównaj oferty kredytów samochodowych, wybierz najlepszy kredyt i złóż wniosek o kredyt na samochód przez internet już teraz!

WEŻ KREDYT NA SAMOCHÓD

Kredyt konsolidacyjny plus gotówka

Kredyt konsolidacyjny to przeniesienie wszystkich kredytów z różnych banków do innego, który oferuje bardziej korzystne oprocentowanie oraz wydłuża okres kredytowania. Już teraz zastanów się czy nie warto połączyć wszystkich Twoich kredytów w jeden z niższą ratą i jednym terminem spłaty. Porównaj oferty banków na naszej stronie i wyślij wniosek online przez internet lub zamów kontakt z doradcą kredytowym.


SKONSOLIDUJ KREDYTY
NIEZALEŻNY SERWIS FINANSOWY

Naszą misją jest niezależne doradztwo w porównaniu i wyborze najlepszej oferty z szerokiej gamy produktów oferowanych przez banki, z uwzględnieniem przede wszystkim potrzeb i oczekiwań Klienta. Branżą finansową zajmujemy się od 2009 roku. Dysponujemy szeroką, stale aktualizowaną ofertą kredytową większości  banków oraz ofertą blisko 50 firm pozabankowych w których można dostać pożyczkę na dowód także bez weryfikacji i sprawdzania  baz danych BIK, BIG, KRD. W ofercie bankowej oprócz kredytów mamy także leasing, lokaty i osobiste oszczędnościowe konta bankowe, a większość produktów finansowych jest dostępna całkowicie przez internet.

ATUTY POŻYCZEK I KREDYTÓW DOSTĘPNYCH NA NASZEJ STRONIE

- Duży wybór kredytów i pożyczek pozabankowych w jednym miejscu
- możliwość otrzymania szybkiej pożyczki i kredytu przez internet
- kilkadziesiąt firm pożyczkowych, pozabankowych które udzielają szybkie pożyczki
- możliwość otworzenia osobistego konta oszczędnościowego bez wizyty w banku w pełni przez internet
- nie doliczamy żadnych opłat i prowizji. Usługi dla Klienta są całkowicie bezpłatne na naszej stronie
- indywidualna opieka jednego doradcy od pierwszego kontaktu do wypłaty kredytu przez bank
- obsługujemy Klientów w całej Polsce. Można wnioskować o konto, pożyczki i kredyty niezależnie od miejsca zamieszkania
- szybszy kredyt i pożyczka dzięki dostępowi do uproszczonych procedur przygotowanych przez banki i firmy pożyczkowe specjalnie dla naszych Klientów.