Czerwcowy ranking kredytów gotówkowych i pożyczek
dodano: 05.07.2013, 13:17
Porównaliśmy ofertę 21 banków na kredyt gotówkowy i sprawdziliśmy w którym z banków można otrzymać najlepszy kredyt gotówkowy. Dla porównania kredytów przyjęliśmy kwotę 15 000 zł z okresem spłaty 36 miesięcy. Testowym kredytobiorcą była trzyosobowa rodzina z miesięcznymi dochodami 4,000 netto.
Dokonując porównania pod uwagę wzięliśmy naistotniejsze koszty które wiążą się z pożyczką i kredytem gotówkowym. Są nimi wysokość prowizji jaką pobiera od kredytobiorcy bank, oprocentowanie kredytu i inne wydatki związane z kredytem które wpływają na wysokość raty i ostateczny koszt kredytu.
Pierwszy ranking obrazuje ofertę kredytu dla klienta banku który posiada w danym banku rachunek przez okres minimum dwunastu miesięcy, a drugi ranking obrazuje ofertę kredytu dla osoby która nie posiada konta w danym banku. Pozycja jaką bank zajmuje w rankingu jest uzależniona od wysokości miesięcznej raty.

Najtańsze kredyty gotówkowe swoim klientom oferuje...
Najlepszą ofertę kredytu gotówkowego dla swoich klientów proponuje Bank Millennium. Oferta Banku Millennium okazała się zwycięzka ponieważ ma najlepsze warunki cenowe. Miesięczna rata przy kredycie 15,000 zł spłacanym przez okres trzech lat wynosi niecałe 470 zł, Oprocentowanie kredytu w tym banku wynosi zaledwie 7,9% w skali roku.

Prowizja jaką kredytobiorca musi zapłacić w Banku Millennium wynosi 4% od udzielonego kredytu, a całkowita kwota do spłaty wynosi 17,497 zł
Na uwagę zasługuje ciekawa propozycja banku, osoby które zdecydują się na kredyt do 30,000 zł w okresie między 01 czerwca, a 14 lipca 2013 r. skorzystają z wakacji kredytowych płacąc pierwszą ratę pożyczki dopiero po powrocie z wakacji. Taki kredyt może okazać się idealnym rozwiązaniem na sfinansowanie zasłużonego urlopu podczas którego nie trzeba będzie martwić się spłatą rat zaciągniętego kredytu. Do tego nadal można skorzystać z gwarancji najniższego oprocentowania dla oferty pożyczki bez Ubezpieczenia, co jest kolejnym argumentem przemawiającym za tą ofertą.

Na drugiej pozycji naszego rankingu znalazł się kredyt gotówkowy Banku Pocztowego. Oprocentowanie tego kredytu wynosi 9,99% w skali roku, a prowizja za udzielenie kredytu tylko 3%. Miesięczna rata w tej ofercie z obowiązkowym pakietem ubezpieczeniowym jest wyższa od raty kredytu Banku Millennium zaledwie o 14 zł i wynosi 484 zł.
Na trzecim miejscu znalazł się kredyt oferowany przez Bank Citi Handlowy. Bank ten proponuje udzielenie kredytu w zamian za 1% prowizji przy oprocentowaniu 13,99%. Miesięczna rata w tym banku dla kwoty kredytu 15,000 zł z trzy letnim okresem spłaty wynosi równe 500 zł.

Najtańszy kredyt gotówkowy dla klienta zewnętrznego
Pierwsze miejsce w ofercie kredytów udzielanych dla osób które nie są klientami banku zajmuje również Bank Millennium. Oferta wyróżnia się najniższą ratą spośród wszystkich sprawdzonych ofert. Wynosi ona 477 zł. Oprocentowanie 8,9%, a prowizja jaką pobiera bank za udzielenie pożyczki wynosi 5%. Na uwagę zasługuje fakt, że osoby nieposiadające konta osobistego w Banku Millennium rówwnież mogą skorzystać z gwarancji najniższego oprocentowania i odroczenia spłaty pierwszej raty.

Drugie miejsce zajmuje Bank Pocztowy który oferuje kredyt gotówkowy z oprocentowaniem wynoszącym 9,99% i prowizją za udzielenie kredytu 3%. W ofercie tej wymagane jest ubezpieczenie. Rata kredytu gotówkowego zaciągniętego w Banku Pocztowym w kwocie 15,000 zł na okres trzech lat wyniesie 484 zł.
Trzecie miejsce w rankingu kredytów gotówkowych dla osób nie będących klientami banku zajmuje Citi Handlowy. Oprocentowanie kredytu wynosi 14,99% a prowizja zaledwie 1%. Miesięczna rata pożyczki będzie wyższa o 28 zł od raty kredytu zaciągniętego w Banku zajmującym pierwsze miejsce.